Rôzne

Návštevníci Horehronia sa môžu tešiť na nové náučné chodníky, cyklotrasy, výlety

Ako zatraktívniť Horehronie? Starostovia, podnikatelia, organizácie a obyvatelia zo Šumiacu a Telgártu spoločne diskutovali na túto tému.

Ilustračný obrázok k článku Návštevníci Horehronia sa môžu tešiť na nové náučné chodníky, cyklotrasy, výlety
18
Galéria
Zdroj: TASR

O možnostiach rozvoja a zatraktívnenia časti regiónu pod Kráľovou hoľou pre cestovný ruch diskutovali v uplynulých dňoch so zástupcami Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie starostovia, podnikatelia a obyvatelia horehronských obcí Telgárt a Šumiac.

Veľká spolupráca

„Na stretnutí medzi týmito obcami sme odštartovali novú spoluprácu a vzájomnú koordináciu. Obce Šumiac a Telgárt majú skvelé, doposiaľ nevyužité možnosti pre rozvoj cestovného ruchu. Nachádzajú sa na unikátnom území, kde sa stretávajú tri národné parky Nízke Tatry, Slovenský raj a Muránska planina pod Kráľovou hoľou,“ zhodnotil Ondrej Lunter, predseda správnej rady Rozvojovej agentúry BBSK a krajský poslanec.

Počas stretnutia predstavili koordinátorku rozvoja území na hranici krajov Jarmilu Oceľovú, čo je novovytvorená pracovná pozícia v Rozvojovej agentúre BBSK.

Jej úlohou je zastrešovať rôzne rozvojové aktivity a spolupracovať so samosprávami i miestnymi podnikateľmi na odstraňovaní bariér rozvoja hraničných regiónov kraja.

Cyklomapy a výlety

Podľa Oceľovej v diskusii padli zaujímavé nápady na zatraktívnenie regiónu. Niektoré by sa mali zrealizovať už v blízkom čase. „Návštevníci Horehronia sa môžu tešiť na nové náučné chodníky, cyklotrasy, cyklomapy, informačné tabule a smerovníky k miestnym turistickým cieľom, zaujímavé ponuky výletov či podujatí. Zástupcovia oboch obcí privítali zriadenie nového turisticko-informačného centra, ktoré by nasledovalo úspešný príklad Infocentra Regiónu Horehronie v Bystrej,“ priblížila Oceľová.

Ilustračné foto, TASR

V OBRAZOCH: Nádherné scenérie z prírody v okolí Brezna
18
Galéria
Foto: Vladimír Kurančík
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM