Kristína Kožiaková Rôzne Rôzne

Nálepky Kotlebovej strany na prilbách breznianskych hokejistov: Ako to vidí vedenie klubu?

Pobúrená verejnosť aj hokejisti. Vedenie klubu HK Brezno sa vyjadrilo k medializovaným informáciám, že mládež nastúpila na zápas vo výstroji označenej nálepkami politickej strany Kotleba - ĽSNS. Prinášame vám jeho stanovisko!

Ilustračný obrázok k článku Nálepky Kotlebovej strany na prilbách breznianskych hokejistov: Ako to vidí vedenie klubu?
Zdroj: Dnes24.sk

Vedenie Hokejového klubu (HK) Brezno je znechutené a tvrdí, že boli zneužití. Reakcia, ktorú poskytli, sa týka medializovaných informácií, že ich mládež nastúpila na zápas vo výstroji označenej nálepkami politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Nálepky tejto strany boli umiestnené na prilbách hráčov a fotografie zverejnené na sociálnej sieti.

„To, čo sa udialo, nemienime tolerovať a budeme sa adekvátne brániť. Vedenie HK Brezno sa udalosťou zaoberá a podniká všetky kroky k tomu, aby sa táto absurdná záležitosť vyšetrila,“ reaguje v stanovisku vedenie klubu.

„Vedenie HK Brezno nemalo absolútne žiadnu vedomosť o tom, že sa táto udalosť stala a nemá žiadnu vedomosť o tom, že by jeho členovia akýmkoľvek spôsobom podporovali akúkoľvek politickú stranu a už vôbec nie stranu, ktorá je verejne preferovaná ako strana extrémistického charakteru,“ zdôrazňujú predstavitelia HK Brezno.

Brezniansky hokejový klub zastrešuje bezmála 200 detí, dorastencov i mužov a venuje sa vzdelávaniu a výchove hokejovej mládeže.

„Naša činnosť nie je a ani za žiadnych okolností nemôže byť spájaná s propagáciou alebo podporou akejkoľvek politickej strany či hnutia. Fotodokumentácia, ktorá bola zverejnená na sociálnych profiloch, je zásadne proti filozofii vedenia klubu, ako aj klubu celkovo, a preto sa HK Brezno absolútne dištancuje od tejto iniciatívy, ktorá spája výchovu detí a mládeže s propagáciou politických strán a hnutí,“ uvádza v stanovisku Výkonný výbor HK Brezno.

Môže vás zaujímať:

Zmena v zložení Národnej rady: Tragicky zosnulého poslanca Bindera by mal nahradiť Brezňan!

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM