Jozef Legéň Rôzne

Najväčší výrobca slaných tyčiniek je zo Zvolena: DRU ich za rok predal až 2000 ton!

Vedenie najväčšieho slovenského výrobcu slaných tyčiniek , spoločnosti DRU Zvolen, hodnotí vlaňajší rok ako úspešný. V objemoch predaja dosiahli dokonca predkrízové čísla.

Ilustračný obrázok k článku Najväčší výrobca slaných tyčiniek je zo Zvolena: DRU ich za rok predal až 2000 ton!
Zdroj: TASR

Obrat v roku 2012 bol o viac ako sedem percent vyšší, keď dosiahol takmer 5,18 milióna eur. Zisk pri tom vzrástol o viac ako štyri percentá, uviedol riaditeľ spoločnosti Ján Hanzlík.

V roku 2012 dosiahol predaj slaného trvanlivého pečiva zhruba 2000 ton, čo je takmer 50-percentný podiel slovenského predaja daného sortimentu. V sladkom trvanlivom pečive sú čísla neporovnateľne nižšie. Z celkového obratu tvoril export približne sedem percent a smeroval výlučne do Českej republiky. V rámci programu inovatívnych zmien sa spoločnosť chce v najbližšom čase zamerať na zefektívnenie výrobných postupov a procesov modernizáciou technologických zariadení.

DRU sústredila v roku 2005 svoje tri pôvodné prevádzky v Galante, Lipanoch a vo Zvolene pod jednu strechu. V novom závode vo Zvolene pokračuje vo výrobe svojich osvedčených výrobkov, najmä tyčiniek a plnených trubičiek. Strategické ciele spoločnosti sú postavené na zachovaní a budovaní ochrannej známky DRU prostredníctvom tradičných produktov, ktoré sú na slovenskom trhu už 45 rokov.
Koncom roku 2012 spoločnosť zamestnávala 131 ľudí. Bolo to rovnako, ako rok pred tým.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM