Rôzne

Na Horehroní Vianoce seniorom spríjemnili darčeky od ľudí, ktorí na nich nezabudli

O niečo krajšie Vianoce budú mať nielen seniori v horehronskej metropole, ale aj dôchodcovia v okolitých obciach.

Ilustračný obrázok k článku Na Horehroní Vianoce seniorom spríjemnili darčeky od ľudí, ktorí na nich nezabudli
Zdroj: Mesto Brezno

Obyvateľom Domova dôchodcov (DD) a Domova sociálnych služieb (DSS) Luna v Brezne spríjemnili v tomto roku vianočné sviatky darčeky od ľudí, ktorí sa zapojili do projektu pod názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

O niečo krajšie Vianoce ,mali nielen seniori v tejto horehronskej metropole, ale aj dôchodcovia v okolitých obciach. Informuje o tom webová stránka mesta Brezno.

„Ide o projekt, v rámci ktorého ľudia naplnili krabicu od topánok darčekmi pre seniorov z domovov dôchodcov a zabalili ju do vianočného baliaceho papiera. Do celoslovenskej zbierky sa zapojili nielen Brezňania, ale i ľudia z okolia, deti z materských a základných škôl, dokonca ľudia z denného stacionára v obci Nemecká, ktorí urobili krabičky pre svojich rovesníkov,“ uvádza brezniansky web.

V Brezne sa vyzbieralo 314 krabičiek a keďže ich bolo oveľa viac, než sa očakávalo, obdarovaní sú aj seniori napríklad vo Vaľkovni, Telgárte, Hronci, osamelé babičky v Brezne či dôchodcovia v Čiernom Balogu.

„Sme radi, že v dnešnej uponáhľanej dobe sa medzi nami nachádza veľa tých, ktorí nezabúdajú na ľudskosť. Aj napriek svojim starostiam sa dokážu nadchnúť pre dobrú vec a šľachetným činom dokazujú, že im staroba nie je ľahostajná, pretože skôr či neskôr sa bude dotýkať každého z nás. V mene vedenia a všetkých zamestnancov DD a DSS Luna ďakujeme všetkým, ktorí našim klientom venovali kúsok radosti, pozornosti, lásky a vedomia, že im na nich záleží. Osobitné poďakovanie patrí Evke Škorvanekovej a jej tímu za uchopenie tohto krásneho projektu do vlastných rúk,“ vyzdvihla vedúca sociálno-zdravotného úseku DD a DSS Luna Veronika Bodnárová.

Ako priblížila, niekoľkodňová príprava Vianoc u nich vyvrcholila štedrovečernou večerou. V slávnostne vyzdobenej spoločenskej miestnosti sa stretli obyvatelia Luny.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM