Kristína Kožiaková Samospráva

Mestskí policajti v akcii: Za toto im potriasol rukou aj primátor, FOTO

Policajti prežili krušné chvíle. Pozrite, za čo sa im dostalo uznanie aj u breznianskeho primátora Tomáša Abela.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí policajti v akcii: Za toto im potriasol rukou aj primátor, FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

O mestskej polícii sme priniesli už nejeden článok. Raz je to o nefungujúcich a dosluhujúcich kamerách potom o nových technológiách, ktoré budú nápomocné v dohliadaní na bezpečnosť občanov.

Na Mestskej polícii, ako vieme, zažijú príslušníci aj množstvo smiešnych, či kurióznych situácií, ale je aj veľa takých, pri ktorých ide o ochranu zdravia či dokonca života. Preto sa mesto rozhodlo poďakovať príslušníkom Mestskej polície Brezno za obetavý prístup a profesionalitu.

Tomáš Abel spolu so zástupcom Jánom Králikom oficiálne poďakovali príslušníkom Mestskej polície . „Ocenení policajti s najväčšou pravdepodobnosťou zabránili možnej tragédii. Aj rodičia to určite tak vnímali, pretože prišli osobne poďakovať príslušníkom, na mestskú políciu,“ dozvedeli sme sa od zástupkyne primátora Petry Dzurmanovej.

„Prvý prípad sa stal 31.decembra 2015 po 21.00 hodine. Hliadka našla, v blízkosti banky na ulici Boženy Nemcovej, ležať na zemi maloleté dievča. Prostredníctvom stálej služby privolala RZP a následne informovala rodičov o stave ich dcéry. Ako operačný policajt sa tohto prípadu zúčastnil Miroslav Ťažký a hliadku mali Ján Golian a Ľubomír Lipničan,“ informovala Dzurmanová.

Druhý prípad sa odohral 11.decembra 2015 o 23.30. Hli­adka pri hliadkovej činnosti spozorovala pri Poľovníckej krčme ležať na zemi muža. Hliadka sa pokúšala muža prebrať, čo sa jej však nepodarilo, preto okamžite zavolala RZP, ktorá mladého muža vzala na vyšetrenie do NsP. Bolo zistené, že sa jedná o muža vo veku 19 rokov z obce Čierny Balog,“ uviedla podrobnosti ďalšieho prípadu zástupkyňa primátora.

Podľa ďalších informácií sa po niekoľkých dňoch prišla jeho mama osobne poďakovať na stanicu MsP Brezno, že jej príslušníci MsP zachránili syna, ktorý bol už niekoľko dní nezvestný.

„Poďakovanie primátora si prevzali operačný policajt Miroslav Ťažký a hliadka v zložení Ján Golian a Ľubomír Lipničan,“ dodala na záver.

Mestským sa dostalo pocty: Ďakoval primátor aj rodičia
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM