Kristína Kožiaková Rôzne

Jarný oddych v našom okolí, ktorý vám dobije baterky: 5 miest v okolí Brezna, kde si prídete na svoje

Jar to na nás tento rok rozbalila poriadne zhurta. Teplé dni a prebúdzajúca sa príroda nás lákajú von spomedzi štyroch stien. Užite si toto krásne obdobie roka plnými dúškami a inšpirujte sa našimi piatimi tipmi.

Ilustračný obrázok k článku Jarný oddych v našom okolí, ktorý vám dobije baterky: 5 miest v okolí Brezna, kde si prídete na svoje
Zdroj: Roman Suja

Kvitnúce stromy, vôňa čerstvo prebudenej prírody, spev vtákov a v neposlednom rade príjemné teploty. Všetko svedčí o tom, že zima je definitívne preč. Jar je obdobím roka, kedy je priam radosť si takpovediac dobiť baterky na čerstvom vzduchu. Inšpirujte sa našimi piatimi tipmi, kde tak môžete učiniť v okolí Brezna.

Breznianska Skalka

Krásne výhľady, prebúdzajúca sa príroda. Breznianska skalka je prírodná rezervácia. Jej nadmorská výška je 680–875 metrov nad morom. Leží v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry. Je tu aj vysielač. Dostať sa na Skalku môžete cez Horné Lazy.

Chlípavica

Sedlo Krátke sa nachádza vo Veporských vrchoch, konkrétne v časti Balocké vrchy. Sedlo je vo výške 930 m.n.m. Uprostred čarovnej prírody sedla v časti Chlípavice stojí aj Gazdovský dvor. Stretnúť na potulkách Chlípavicou divú zver nieje nič výnimočné. Čarovné miesto s pasúcimi sa koňmi vás nenechá chladnými a ak ste toto krásne miesto nenavštívili mali by ste tak urobiť čo najskôr. Lúky plné jarného slnka vám pomôžu zrelaxovať.

Krpáčovo

Rekreačná stredisko, ktorého centrom je umelá vodná nádrž, v ktorej sa počas leta môžete aj okúpať prípadne člnkovať. Na Krpáčove sa organizuje množstvo podujatí, ktoré sa oplatí navštíviť. Na jar oceníte pohľad na rozkvitnuté okolité lúky a je aj kde prespať, keby ste sa vybrali na dlhšie.

Vajskovský vodopád

Vajskovský vodopád nájdeme v obci Dolná Lehota. Nádherný no málo známy Vajskovský Vodopád, leží vo Vajskovskej Doline v Nízkych Tatrách. Výška vodopádu je 9 metrov a nachádza sa v nadmorskej výške 1200 mnm. Vodopád aj napriek svojej kráse zostáva skrytý a málo známy aj pred domácimi. Vajskovská dolina patrí k najkľudnejším a najčarovnejším dolinám v Nízkych tatrách. K vodopádu vedie turistický chodník z obce Dolná Lehota. Panenská príroda v okolí vás očarí a určite patrí medzi miesta, ktoré by ste mali na jar navštíviť.

Vydrovská dolina, Lesnícky skanzen

Už 1. mája 2016 sa otvoria brány Vydrovskej doliny a Lesníckeho skanzenu v Čiernom Balogu. V Lesníckom skanzene zažijete oddych, poučenie aj zábavu v lone prírody. Tak znie hlavná myšlienka jedinečného lesníckeho múzea v prírode. Náučný chodník, ktorý má dĺžku 4 km a 75 zastávok odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu. Nádherná jarná prechádzka po náučnom chodníku vám zaručene nabije baterky na niekoľko dní.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM