Správy

Horehronci môžu využiť novú službu: Do zdravotníckych zariadení ich dopraví sociálny taxík

Služba je určená pre ťažko zdravotne postihnutých, pre seniorov a občanov s nepriaznivým zdravotným stavom, ktorí majú problém dopraviť sa do zdravotníckych zariadení v Brezne či do Banskej Bystrice, ale aj pre rodičov s chorým maloletým dieťaťom.

Ilustračný obrázok k článku Horehronci môžu využiť novú službu: Do zdravotníckych zariadení ich dopraví sociálny taxík
Zdroj: TASR

Od Nového roka sa Združeniu obcí pre rozvoj mikroregiónu Horehron v spolupráci so Slovenským Červeným krížom podarilo spustiť novú službu – sociálny taxík. Je určená pre ťažko zdravotne postihnutých, pre seniorov a občanov s nepriaznivým zdravotným stavom, ktorí majú problém dopraviť sa do zdravotníckych zariadení v Brezne či do Banskej Bystrice, ale aj pre rodičov s chorým maloletým dieťaťom. Informoval o tom na sociálnej sieti starosta horehronskej obce Heľpa Peter Hyriak.

„Je to sociálna služba, ktorú môžu využívať všetci obyvatelia mikroregiónu od Braväcova až po Telgárt pri dodržaní určitých podmienok. Funguje jednoducho, stačí zavolať vodičovi na telefónne číslo 0910357510 a ten im vysvetlí, kde bude pristavený a koľko zaplatia,“ konštatoval Hyriak.

Sociálny taxík na Horehroní premáva v pondelok až piatok od 6:30 do 15:00.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM