Basketbal Šport

FOTO: O pohár primátora v basketbalovom turnaji bojovali aj Slováci žijúci v Prahe

V prvú marcovú sobotu sa uskutočnil tretí ročník basketbalového turnaja O pohár primátora Brezno.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: O pohár primátora v basketbalovom turnaji bojovali aj Slováci žijúci v Prahe
6
Galéria
Zdroj: Mesto Brezno

Napriek tomu, že sa v tomto roku predstavili iba štyri tímy, všetky boli zložené prevažne z hráčov pochádzajúcich z Brezna. Na treťom ročníku turnaja sa zúčastnili štyri družstvá, tri z Brezna a jedno zmiešané zo Slovákov žijúcich v Prahe.

Hralo sa v základnej časti každý s každým a prvé dva tímy postúpili rovno do finále, družstvá na treťom a štvrtom mieste hrali ešte o tretie miesto. O úvod sa postaral primátor Tomáš Abel, ktorý sa okrem povzbudivého slova podujal aj o rozskok v prvom zápase.

Ako povedal Michal Martiník z odboru športu a kultúry, záujem o turnaj býva aj v iných mestách, no tohto roku sa nepodarilo prísť napríklad dlhoročným účastníkom z Martina alebo Veľkého Krtíša.

Víťazstvo si vo finálovom zápase pripísalo družstvo TLPPVS, ktoré porazilo tím BoRdel so skóre 32:25. Víťaz nedal nikomu šancu už v základnej skupine, keď väčšinu tímov porazil rozdielom triedy.

Druhé miesto obsadil organizátorský BoRde, tretí skončil Mazo a na štvrtom sa umiestnili Kováčikovci. „Ďakujeme všetkým za účasť, fair play hru, mestu Brezno za podporu a Marekovi Poliakovi za občerstvenie a ceny pre najmenších,“ dodal na záver jeden z organizátorov Miroslav Koralka.

Zdroj a foto: Mesto Brezno

3. ročník basketbalového turnaja O pohár primátora
6
Galéria
Zdroj: Mesto Brezno
Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM