Kristína Kožiaková Šport

Fialkovú sklamala muška: Päť trestných kôl rozhodlo o neúspechu

Sobotňajšie preteky na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu sa Paulíne Fialkovej príliš nevydarili a s piatimi trestnými kolami obsadila 25. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Fialkovú sklamala muška: Päť trestných kôl rozhodlo o neúspechu
Zdroj: TASR

Posledné obdobie bolo pre slovenskú reprezentantku z Čierneho Balogu úspešné. Tentokrát sa je však nedarilo podľa predstáv. Prvú streľbu zvládlo bezchybne až 16 pretekárok vrátane najväčších favoritiek a aj našej reprezentantky Fialkovej. Poradie sa preriedilo až po druhej ležke, keď sa na čele usadila Ukrajinka Julija Džimová a za ňou sa zoradili tri prvé ženy z celkového poradia Svetového pohára – Soukalová, Marie Dorinová Habertová z Francúzska a Nemka Franziska Hildebrandová. Medzi nimi sa držala ešte Maren Hammerschmidtová.

Fialková odštartovala s číslom 23. Prvú streľbu zvládla bezchybne, posunula sa na 14. pozíciu a vďaka dobrému behu prišla na ďalšiu položku ešte o dve priečky vyššie. Na nej ju však sklamala muška, s dvomi trestnými kolami sa prepadla až na 24. pozíciu. Na tretej a štvrtej streľbe pridala ďalšie tri trestné kolá a tak nemohla pomýšľať na lepšie umiestnenie. Nakoniec obsadila 25. miesto.

Soukalová má na čele celkového poradia 611 bodov, druhá Dorinová Habertová na ňu stráca 73 a tretia Hildebrandová 91. Fialková poskočila na 26. miesto, keď nazbierala dokopy 181 bodov, ďalšia Slovenka Janka Gereková figuruje na 28. mieste.

Môže vás zaujímať:

Paulína (23) z Horehronia zahviezdila v svetovom pohári: Pozrite čo rozhodlo o jej úspechu!

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM