Katarína Oravská Správy

Dominantou vrcholu Chopka je opäť po rokoch vyhliadková rotunda: Súčasťou komplexu bude bar, apartmány či terasa

Dominantou vrcholu Chopka je už pár dní multifunkčná panoramatická novostavba. Na mieste legendárnej rotundy dotvorila v nadmorskej výške 2 004 metrov ucelený objekt vrcholových staníc obnoveného lanovkového prepojenia severnej a južnej strany Nízkych Tatier.

Ilustračný obrázok k článku Dominantou vrcholu Chopka je opäť po rokoch vyhliadková rotunda: Súčasťou komplexu bude bar, apartmány či terasa
Zdroj: TASR

„Samozrejme, inšpirovali sme sa históriou. Pôvodná myšlienka bola zrekonštruovať ikonickú rotundu, ktorá doslúžila pred rokmi, ale bola natoľko zničená, že sa už nedala opraviť. Preto sme sa rozhodli postaviť úplne nový a kapacitne väčší objekt, ktorý pretrvá ako útočisko pre turistických návštevníkov Chopka dlhé desaťročia,“ vysvetlil projektant Tomáš Moravčík.

Architekt Ján Kromka spresnil, že dotvorenie interiéru trvalo iba jeden a pol mesiaca. „V mimoriadne nepriaznivom veternom počasí sme museli na vrchol dopraviť približne 120 ton materiálu. Veľký kus symboliky je aj v tom, že na stavbu krbu sme použili originálny stavebný materiál zo starej rotundy a lanovky,“ vysvetlil Kromka.

Súčasťou komplexu bude bar, apartmány či vyhliadková terasa. „Nízke Tatry majú obrovský potenciál. Verím, že sa vďaka takýmto našim investíciám stanú vyhľadávaným celoročným epicentrom turizmu a majú pred sebou budúcnosť v znamení prosperity, ktorá pomôže Liptovu i Horehroniu,“ dodal predseda predstavenstva spoločnosti Tatry mountain resorts Bohuš Hlavatý.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM