Eliška Šándorová Rôzne

Deň obce Bystrá sa ponesie v duchu tradícií a prvýkrát i ekológie: Tešte sa na novinky

Blížiaci sa víkend v horehronskej obci Bystrá bude patriť nielen tradičnému podujatiu Deň obce, ale aj Turistickým dňom Horehronia. Návštevníkov čakajú viaceré novinky.

Ilustračný obrázok k článku Deň obce Bystrá sa ponesie v duchu tradícií a prvýkrát i ekológie: Tešte sa na novinky
Zdroj: obec Bystrá

Nový amfiteáter, regionálne remeslá, hudobné vystúpenia a program pre celé rodiny. Aj o tom bude víkend v horehronskej obci Bystrá, ktorý bude patriť nielen tradičnému podujatiu Deň obce, ale aj Turistickým dňom Horehronia.

Keďže vlani bolo podujatie veľmi úspešné, organizátori a obec očakávajú stovky návštevníkov aj na 2. ročníku akcie, z ktorej by radi urobili tradíciu.

Bystrá ožije hudbou i tradíciami Horehronia

„V minulom roku sme otvárali Amfiteáter Zuna premiérovou akciou pod už spomínaným názvom. Išlo o skvelé podujatie, ktoré navštívil obrovský počet návštevníkov. Na večernom koncerte IMT Smile sa bavilo vyše 3 000 ľudí, čo bolo na prvú akciu v amfiteátri pekné číslo. Keďže je naša obec “srdcom Nízkych Tatier”, teda centrom cestovného ruchu na južnej strane Chopka, bol by hriech neorganizovať toto podujatie každoročne. Amfiteáter bude čoskoro dokončený a okrem iných podujatí sa budeme môcť na Turistické dni Horehronia a Dni obce Bystrá tešíť pravidelne,“ uviedol Marian Alberty, starosta obce Bystrá.

Brány amfiteátra sa pre návštevníkov otvoria v sobotu 10. augusta o 10.00 h, kde budú remeselníci z celého regiónu prezentovať na trhu svoje umenie. Počas celého dňa je pripravené aj množstvo atrakcií pre malých i veľkých.

Nebude chýbať maľovanie na tvár, skákací hrád či zaujímá bicyková trať, ktorú priamo v areáli postavia zástupcovia novootvoreného BIKE parku, ktorý je prvým na Horehroní.

Skvelé hudobné čísla

Hlavný program štartuje o 15.00 h a predstavia sa v ňom interpreti a folklórne súbory z regiónu. Najväčším lákadlom má byť večerný koncert Adama Ďuricu a veľkolepý ohňostroj.

Návštevníkov roztancuje rezký folklór v podaní súboru Čierťaž z Nemeckej, zoskupenie Tančekovo či silné hlasy folklórneho súboru Heľpan.

„Stavili sme aj na takpovediac domácich spevákov. Predstaví sa Vladka Brveníková, ale tiež známe mená z talentovej súťaže – Martin Vetrák a Tereza Králiková. Hlavným hosťom večera bude populárny spevák Adam Ďurica s kapelou. Po jeho vystúpení ešte zaznejú ľudové piesne v rockovej podobe od ďalšieho talentového finalistu – kapely Dora z Nitry,“ dopĺňa starosta Marian Alberty.

Ekologický rozmer podujatia

Toto podujatie sa po prvý raz ponesie aj v ekologickom duchu. V celom areáli budú k dispozícii iba vratné poháre s dizajnom horehronského regiónu, ktoré si ľudia môžu zakúpiť, prípadne požičať za zálohu. Všetci prevádzkovatelia stánkov s občerstvením budú používať poháre z eko plastu.

Všetky jedlá majú byť servírované iba na tanieroch či miskách z ekologického plastu, alebo z iných prírodných materiálov.

Okrem vyhodnotenia súťaže o pohár starostu obce Bystrá sa bude na podujatí vyhodnocovať aj Triathlon & Duathlon Attack. O celodennú zábavu sa postará moderátor Marek Poliak.

Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM