Kristína Kožiaková Kultúra

Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Brezňania majú na výber z atraktívnych akcií

Ani sme sa nenazdali a máme tu posledný júnový týždeň, ktorý prináša množstvo zaujímavých podujatí. Vybrali sme osem akcií, ktoré sa v Brezne a okolí oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Brezňania majú na výber z atraktívnych akcií
Zdroj: Dnes24.sk

SKAZA KRÁSOU

28.6.2016 19:00 Brezno, kino Mostár

Film o Líde Baarovej, ktorú zbožňoval Hitler a miloval šéf nacistickej propagandy Goebbels. Dokumentárny, Česká republika, 2016, 90 min.,

RÓBERT RAGAN JR. A HOSTIA

29.6.2016 20:00, Brezno, Bombura klub

Klubová atmosféra a pohodová jazzová muzička, je podľa vás to pravé „orechové.“ Vo štvrtok navštívte klub Bombura a určite si prídete na svoje.

MOJE

30. 6.2019 o 19­.00 Brezno, Mestský dom kultúry

Film na ktorého tvorbe sa podieľali aj Brezňania, uvedie mestský dom kultúry vo štvrtok. Jednu z postáv si zahral aj člen divadelného súboru Jána Chaluku v Brezne Gabriel Obernauer.

Prehliadka synagógy

1.7.2016 od 18:00, Brezno, Synagóga

Mestské kultúrne stredisko otvorí brány synagógy všetkým záujemcom, ktorí chcú nahliadnuť do prerobeného židovského stánku a pocítiť kúsok histórie. Ak máte chuť, neváhajte nahliadnuť. Vstupné je dobrovoľné.

Nočná súťaž hasičov

2.7.2016 o 14:00 Polomka, futbalové ihrisko

Na Horehroní bude poriadne horúco: Nočný útok hasičov sa bude konať v obci Polomka už po deviatykrát. Čoskoro sa v známej horehronskej obci dočkáme nevšednej akcie hasičov. Sily si zmerajú malí aj veľkí.

SKY DUATLON a VERTIKAL KILOMETER

2.7.2016. od 9:00 Šumiac, Kráľova hoľa

Na Kráľovej holi sa v sobotu uskutočnia až dva zaujímavé preteky. Ste radšej za kombináciu bicykel a beh, alebo si radšej len zabehnete? Na Šumiaci v sobotu si môžete vybrať. Vertikal Kilometer Kráľova hoľa sú otvorené jednodňové preteky pre jednotlivcov podľa určených kategórií. Preteky sa uskutočňujú podľa pravidiel Slovak Skyrunning Association. Víťazom sa stáva pretekár s dosiahnutým najnižším časom.

Trať zo Šumiaca na Kráľovu hoľu po modrej turistickej značke dĺžkou 4,8 km a prevýšením 1006 m svojimi parametrami ideálne spĺňa kritéria.

Sky duatlon sa uskutoční už po tretíkrát. Prvý úsek sa absolvuje cca 3,5 km behom a potom sa pokračuje v dĺžke cca 6,5 km na bicykli nad lesom s krásnym výhľadom.

HOREHRONSKÝ KOTLÍK

2.7.2016 o 10:00, Podbrezová, Sídlisko Štiavnička

Podbrezová usporiada 5. ročník vo varení Horehronského kotlíkového gulášu. Počas celej akcie nebude núdza aj o program pre malých aj veľkých. Ak chcete aj vy dokázať, že s kotlíkom a pochutinami to viete, registrujte sa do 30. júna na obecnom úrade v Podbrezovej.

JOGA V BREZNE

3.7.2016 o 10:00 Brezno, mestský park

Nedeľné doobedia môžu patriť iba vám. JOGA v mestskom parku sa bude cvičiť každú nedeľu počas mesiacov júl a august od 10:00.

Môže vás zaujímať:

Nesmrteľný ľudový humor z Horehronia. Na čom sa pred rokmi bavili naši predkovia?

Foto:Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM