Katarína Oravská Kultúra

Čo nás čaká počas predĺženého víkendu? Výstava fotiek, zumba, letné kino, penová party, hasičská súťaž, enduro aj divadlo

V piatok je Sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda. Pre väčšinu pracujúcich to znamená deň voľna. Navyše je krásne letné počasie. Bola by škoda sedieť doma a nevyužiť to. Prinášame vám preto prehľad víkendových podujatí v našom okrese.

Ilustračný obrázok k článku Čo nás čaká počas predĺženého víkendu? Výstava fotiek, zumba, letné kino, penová party, hasičská súťaž, enduro aj divadlo
Foto: Katarína Oravská

Veselé deti

Víkendovať môžete začať už dnes poobede pri vystúpeniach detí z Komunitného centra Plamienok Brezno a Komunitného centra Čierny Baloch. Predvedú sa vo štvrtok o 17.00 na námestí.

Fragmenty folklóru

Ide o fotografickú výstavu fotoklubu Granus, ktorá potrvá do 30. júla. Pozrieť si ju môžete v priestoroch tunajšieho obvodného úradu počas úradných hodín. Vernisáž výstavy sa uskutoční dnes o 16.00 vo veľkej zasadačke Obvodného úradu Brezno. Súčasťou výstavy je tvorivá fotografická dielňa Portrét a Akt vo výtvarnej fotografii. Viesť ju bude významný slovenský fotograf Ján Krížik.

Zumbathon

Sviatočný piatok môžete využiť na spálenie kalórií prostredníctvom tanečnej zábavy. Od 10.00 sa bude v Aréne Brezno zumbovať. Cvičiť sa budú všetky suchozemské druhy zumby pod vedením 3 inštruktoriek z Brezna, Senice a Prievidze. Na Slovensku ide o jedinú takúto komplexnú zumba akciu. Vstupné na 2 hodinový blok je 4 € a na celý deň 9 €. V cene je pitný režim a a malé občerstvenie. Výťažok z podujatia poputuje na kúpu pulzného oximetra pre novorodenecké oddelenie breznianskej nemocnice. Účastníci môžu tiež vyhrať permanentku na zumbu alebo zumba oblečenie. Viac si môžete prečítať v článku Zumbathon už tento piatok v Aréne Brezno: Výťažok z podujatia poputuje breznianskym bábätkám.

Letné kino: Občanský průkaz

Po výdatnom zumbovaní treba telo a myseľ zrelaxovať, napríklad pri dobrom filme. V mestskom parku na námestí sa bude premietať česká komédia Občanský průkaz. Film začne v piatok o 21.00. Letné kino organizuje združenie aktívnych Brezňanov – ZaBeR.

Prázdninová disco show

V piatok bude ruka hore. V Spoločenskom dome v Závadke nad Hron prebehne prvá tohtoročná prázdninová party.

Penová party

V Sirius clube Brezno sa v piatok pripravte na množstvo peny a zábavy. Vstupné do 22.00 2 €, 22.00 – 24.00 3 €, po 24.00 3, 50 €.

Lážo-plážo

Slnko, piesok, voda, zábava. Taký bude víkend v Krpáčove v hoteli Polianka. Lážo-plážo víkend začína v piatok a potrvá do nedele. Pripravený je bohatý program: jazda na koňoch, animácie pre deti, bazény aj megatrampolína. V sobotu od 9.00 sa bude konať 9. ročník Lážo-plážo turnaja v plážovom volejbale o cenu hotela Polianka. Pozrieť si môžete aj speedminton – rýchlostný bedminton.

Endurocross

V sobotu na Lúčkach prebehne druhé kolo Endurocrossu 2013. Od 10.00 budú motocyklisti trénovať. O 12.00 štartujú preteky.

O putovný pohár Michala Oceľa

V sobotu prebehne na futbalovom ihrisku v Polomke hasičská súťaž. Bude však špecifická v tom, že sa bude súťažiť v noci. Ide už o 6. ročník súťaže a prvý ročník memoriálu Michala Oceľa. Od 17.00 budú prebiehať sprievodné akcie a o 21.00 sa začne naplno súťažiť.

Renaissense

V sobotu o 20.00 sa bude konať v Dart clube Brezno koncert rožňavskej kapely Renaissense. Hosťovať bude aj breznianske metalové zoskupenie Rhodesian. Vstup je voľný.

The best of songs

Už tradičná zábava s najväčšími hitmi od 70-tych rokov až po súčasnosť vás čaká v sobotu v Sirius clube Brezno. Servíruje Mambo DJ.

Filmové delikatesy v Bombura klube

Čo vás čaká? Premietanie študentských filmov, filmové prednášky aj súťaže. Už túto nedeľu o 21.00 v Bobmura klube Brezno.

Najkrajší dar

Najkrajší dar je divadelné predstavenie, ktoré v Pohronskej Polhore zahrajú ochotnícki herci. Dej sa odohráva v 30. rokoch minulého storočia práve v Polhore. Cieľom je priblížiť divákom spôsob života, zvyky a obyčaje obyvateľov „starej Polhory“. Vstupné je 1 €. Predstavenie sa začína v nedeľu o 15.00.

Foto: ilustračné
Zdroj: Brezno.sk, TIK Brezno, Siriusclub.sk

Čo nás čaká počas predĺženého víkendu? Výstava fotiek, zumba, letné kino, penová
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM