Katarína Oravská Kultúra

Rozlúčte sa s prázdninami: Tieto podujatia môžete navštíviť počas víkendu!

Posledný prázdninový víkend bude v znamení rozlúčky s letom. Všetci školou povinní sa môžu tesne pred začatím školského roka ešte zabaviť na týchto podujatiach.

Ilustračný obrázok k článku Rozlúčte sa s prázdninami: Tieto podujatia môžete navštíviť počas víkendu!
Zdroj: Dnes24.sk

Zabudla som

Divadelnú hru Zabudla som si môžete prísť vychutnať v piatok o 19.00 do synagógy. Vstupné je dobrovoľné. Inscenácia je sondou do generačne rozvrstvenej rodiny troch ženských hrdiniek, v ktorej autorka sleduje ich vzájomné odlišnosti, rôznorodé myslenie a hodnotové rebríčky, pričom narába s hereckým minimalizmom a zámerne prvoplánovým humorom.

CPM Minifest I.

V piatok o 19.00 vás Dart club pozýva na príjemné posedenie a počúvanie jemných exotických melódií v rámci spestrenia posledných dní prázdnin. Hrať budú Before The Zero Day z Rimavskej Soboty, Companion z Viedne, QuoliComu? a Dizloders z Revúcej. Vstup je voľný.

Letné kino: Traja veteráni

V piatok o 20.00 v mestskom parku bude posledné letné kino. Premietať sa bude česká filmová rozprávka. Počet miest na sedenie bude obmedzený na 70. Zároveň v bude v parku vernisáž breznianskych autorov Vilím, Kupec. V prípade zlého počasia bude vernisáž presunutá do reštaurácie Bodega.

Maniana club mission

Ku koncu prázdnin sa môžete tradične zabaviť aj na žúrke v Sirius clube Brezno.

Deň obce Jarabá

V sobotu sa bude v Jarabej oslavovať 742. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Pripravený je celodenný program. Čakajú vás preteky na horských bicykloch, silové disciplíny (pílenie dreva, hádzanie bremena, dvíhanie pivových sudov, pitie piva na čas) a večer zábava so skupinou Oblastné skutočnosti. Preteky sa začínajú o 10.00.

Pochod vďaky po stopách SNP (Jánošíkova slza)

Turistický oddiel Čierny Balog v sobotu organizuje 40. ročník Pochodu vďaky po stopách SNP (Jánosíkova slza). Pripravené sú tri trasy, z ktorých si účastníci môžu vybrať. Na Klenovskom Vepri navštívia studničku Jánošíkova slza, podľa rovnomennej povesti Ladislava Ťažkého.

Zazvonil zvonec a leta je koniec

Zbojnícku rozlúčku s letom zažijete v sobotu sa salaši Zbojská. Na obed sa začne program vystúpením Detského folklórneho súboru Bacúšan. Nasledovať bude bábkové divadlo, divadelné predstavenie a zábava s ježibabou. Okrem toho budú pre deti celý deň zadarmo Zbojnícka strela a koníky.

Stolno futbalový a šípkarsky turnaj – rozlúčka s letom 2013

Občianske združenie ZaBeR a 1. Dart club Brezno organizujú tento turnaj v sobotu. Od 14.00 do 15.00 prebehne registrácia. Účastníci musia mať minimálne 15 rokov. Turnaj potom prebehne od 15.00 až do večerných hodín. Štartovné je 2 eurá. V cene je jedlo pre účastníkov turnaja, nealkoholický nápoj, účasť na koncerte, vecné ceny a poháre pre prvých troch v každej kategórii. O 21.00 vystúpi breznianska kapela Zero Point.

Oldies night

Poslednú prázdninovú Oldies night si môžete vychutnať v Sirius clube v sobotu večer.

Oslavy Dňa ústavy SR

V nedeľu od 15.00 na námestí sa budú pri Lipke Slovenskej štátnosti konať Oslavy Dňa ústavy SR. Po slávnostnom príhovore k 21. výročiu prijatia Ústavy SR v kultúrnom programe vystúpia deti z detského folklórneho súboru a spevácky zbor Senior z Denného centra v Brezne.

Kino Mostár: Cesta

V nedeľu večer bude breznianske kino premietať španielsky psychologický triler Cesta. Zúfalé pátranie po pravde privedie Raula k nečakaným a hrôzostrašným zisteniam. Vstupné je 2 eurá. Film je nevhodný do 15 rokov.

Foto: DSJCH
Zdroj: Brezno.sk, FB/ZaBeR, Siriusclub.sk

Víkend v Brezne 30.8. - 1.9.2013
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM