Jakub Forgács Samospráva

Brezno vyhlásilo boj proti čiernym stavbám. Prvý dom zbúra mesto už dnes!

Vyzerá to tak, že v našom meste už čiernym stavbám odzvonilo. Búrať sa začne v lokalite Predné Halny!

Ilustračný obrázok k článku Brezno vyhlásilo boj proti čiernym stavbám. Prvý dom zbúra mesto už dnes!
10
Galéria
Zdroj: Mesto Brezno

Horehronská metropola, mesto Brezno, pristúpila k ráznemu boju proti čiernym stavbám a tiež nájomcom, ktorí prebývajú v mestských priestoroch, no samospráve za to neplatia. Už vo štvrtok (23.2.) ráno začnú búracie práce prvého domu v lokalite Predné Halny, ktorú obývali neprispôsobiví občania. Informovala o tom Petra Dzurmanová, zástupkyňa breznianskeho primátora.

„Po dodržaní zákonného postupu a príslušných lehôt pristúpilo mesto k zbúraniu objektu. Všetko nasvedčuje tomu, že nasledovať budú ďalšie stavby. Rôzne provizórne obydlia či "prílepky“ sa v hojnom počte nachádzajú na jednom zo vstupov do Brezna. Pre mesto predstavujú okrem estetickej ujmy i prekážku z hľadiska rozvoja cestovného ruchu. Ide spravidla o ubytovanie, ktoré bolo jeho užívateľom poskytnuté ešte v 80. rokoch minulého storočia a už dávno nevyhovuje potrebným štandardom. Nielen pre obyvateľov tak predstavuje bezpečnostnú hrozbu," priblížila Dzurmanová.

„V nekompromisnom postupe proti neplatičom a staviteľom na cudzích pozemkoch vidíme jedinú možnosť skutočného vyriešenia dlhodobého problému v našom meste. Sme pripravení podobne postupovať aj v budúcnosti,“ zdôraznil primátor Tomáš Abel.

Situáciu v spomínanej lokalite s desiatkami podobných stavieb denne monitoruje mestská polícia. Objekt je prázdny a aby mesto zabránilo jeho ďalšiemu rozoberaniu alebo prípadnému dobudovaniu nových častí pri ňom, za najlepšiu možnosť považuje čo najrýchlejšie odstránenie stavby.

„Podnikli sme kroky potrebné na urýchlenie búracích prác. Poverení zamestnanci mestského úradu potrebný proces zrealizovali v priebehu niekoľkých týždňov,“ dodala viceprimátorka. Celkovo je v metropole Horehronia v riešení viac ako 30 rozhodnutí, z ktorých v šiestich prípadoch už bolo nariadené konanie o odstránení stavby.

Pozrite si však aj krásy centra Brezna v priloženej fotogalérii!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Nádherné breznianske námestie. Zažili ste ho už v noci?
10
Galéria
Zdroj: Radoslav Hubert
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM