Samospráva

Brezno reagovalo aj na podnety občanov, poškodených ciest a chodníkov je o čosi menej

Za necelé dva mesiace sa v Brezne podarilo opraviť takmer 6000 m2 najviac poškodených miestnych komunikácií.

Ilustračný obrázok k článku Brezno reagovalo aj na podnety občanov, poškodených ciest a chodníkov je o čosi menej
Zdroj: Mesto Brezno

Vyše 180-tisíc eur stála mestskú pokladnicu rekonštrukcia miestnych komunikácií v tomto roku. Skvalitňovanie dopravnej infraštruktúry však vedenie breznianskej samosprávy považuje za kľúčové a plánuje v nej pokračovať aj v budúcej stavebnej sezóne.

Finálne práce stihli načas

Ako na svojom webe informuje samospráva Brezna, v polovici septembra začalo mesto prostredníctvom vysúťaženej firmy s rekonštrukciou asfaltových povrchov na uliciach, ktoré boli vyhodnotené ako najfrekventova­nejšie a zároveň najpoškodenejšie.

„Uvedomujeme si nevyhovujúci stav niektorých komunikácií. Od občanov pravidelne dostávame podnety týkajúce sa stavu ciest v meste a je našou snahou postupne im vyhovieť,“ konštatoval primátor Tomáš Abel.

V prvej fáze došlo k celoplošnému frézovaniu ciest a chodníkov vo vytypovaných lokalitách a následnému postreku spojovacím asfaltom.

V niektorých častiach musel zhotoviteľ pristúpiť aj k čiastočnému vyspraveniu podložia a odstráneniu prípadne doplneniu cestného obrubníka.

Druhá fáza, teda samotné asfaltovanie, prišla na rad začiatkom októbra. „Tieto práce prebiehali pomalšie vzhľadom na pokazenú obaľovačku, z tohto dôvodu vozili asfalt z obaľovačky, ktorá je medzi Banskou Bystricou a Zvolenom,“ uviedla Veronika Kabátová z investičného odboru. Napokon však finálne práce stihli načas a to ešte pred oficiálnym termínom dokončenia.

Postupujú podľa požiadaviek občanov

Hotové dielo v hodnote viac ako 180-tisíc eur odovzdali do užívania v prvý novembrový štvrtok. Ide o parkoviská na MPČĽ, časť chodníkov na uliciach ČSA a Rázusovej, prepoj medzi Moyzesovou a Vránskeho ulicou, príjazdovú cestu k bytovke v Podkoreňovej, chodníky na Sekurisovej, Sládkovičovej a Fučíkovej, parkovisko a cestu na Nálepkovej ulici a chodníky na sídlisku ŠLN.

„Chodníky, ktoré sa neasfaltovali, budú spravené dodatočne v rámci Cyklotrasy Brezno – Valaská, a tiež Regenerácie vnútrobloku. Chodník za bytovkou na ŠLN 1 – 7 si vyžiadal opravu väčšieho rozsahu, z tohto dôvodu ho budú robiť na jar Technické služby Brezno. Rovnako ostali nevyasfaltované časti na Ulici ČSA, sú len vyfrézované a to z dôvodu budúcej investície – regenerácie,“ dodala Kabátová.

Celkovo tak zhotoviteľ v rámci Brezna zrekonštruoval takmer 6000 m2 miestnych komunikácií s päťročnou garantovanou zárukou, pričom všetky náklady na ich obnovu znášalo mesto z vlastných zdrojov.

Ďalší postup opráv v nasledujúcej stavebnej sezóne budú plánovať opäť podľa požiadaviek občanov a podľa vyhodnotenia najproblémovej­ších častí.

Zdroj a foto: Mesto Brezno

Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM