Kristína Kožiaková Samospráva Samospráva

Brezniansky parlament zvažuje nový bič na neplatičov: Pribudnú peniaze do mestskej kasy?

V mestskom parlamente sa začalo diskutovať o novinke, ktorou si môže mesto lepšie posvieti na neplatičov. To však nieje všetko...

Ilustračný obrázok k článku Brezniansky parlament zvažuje nový bič na neplatičov: Pribudnú peniaze do mestskej kasy?
Foto: Kristína Kožiaková

Na schôdzi v mestskom parlamente, ktorá sa uskutočnila v stredu 18.novembra sa horlivo diskutovalo aj o neplatičoch. Radnica začala uvažovať o novinke, ktorou by si chcela dostať do mestskej kasy viac peňazí.

Vedúci odboru ekonomiky a financovania Vladimír Grlický predniesol správu o vývoji pohľadávok. Podľa jeho slov sa platobná disciplína zhoršila, ale opatrenia, ktoré začali od septembra prijímať sa prejavia až v prvom štvrťroku 2016. Radnica začala v zmysle zákona vyrubovať pokuty.

„S uspokojením sme skonštatovali, že sa skutočne niečo začína diať a vyrubujú sa pokuty,“ vyjadrila sa poslankyňa Mária Majerčíková a priblížila situáciu na ekonomickej komisii.

Poslankyňa ďalej informovala, že v iných mestách ako napr. Lučenec funguje zverejňovanie mená dlžníkov nielen na stránke mesta, ale aj v miestnych novinách. „Prudko im poklesli pohľadávky po lehote splatnosti na základe zverejňovania,“ oznámila Majerčíková.

Primátor nevylúčil aj túto formu prezentácie a zverejňovania a tak sa neplatiči dostanú na oči. O ďalších rozhodnutiach parlamentu v tejto veci vás budeme informovať.

Môže vás zaujímať:

Brezno dostalo na výmenu osvetlenia riadny balík: Musia ale všetko stihnúť do tohto termínu!

Brezniansky parlament odklepol peniaze pre rodiny: Vieme, koľko po novom dostaneme za každé narodené dieťa!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM