Rôzne

Brezniansky mestský park bude už po štvrtýkrát žiť stredovekou atmosférou

Stredoveké oslavy, ktoré organizuje mesto Brezno, opäť ponúknu bohatú nádielku historického života.

Ilustračný obrázok k článku Brezniansky mestský park bude už po štvrtýkrát žiť stredovekou atmosférou
8
Galéria
Zdroj: horehronie.sk

Návštevníci i domáci sa môžu tešiť na rôzne šermiarske vystúpenia, ukážky sokoliarov ale aj chuť rozmanitého jedla, ktorého vôňa bude návštevníkov vábiť už od piatku v mestskom parku v Brezne.

Späť v čase

Toto jedinečné podujatie ponúkne možnosť preniesť sa späť v čase do bohatej histórie Brezna ako slobodného kráľovského mesta. Vyvrcholením breznianskeho kultúrneho leta budú už tento víkend Stredoveké Bomburove slávnosti, ktoré odštartujú v piatok v sprievode skupín historického šermu.

V mestskom parku nebudú chýbať ani ukážky sokoliarov. O spestrenie stredovekého večera sa postará miestna skupina Silo a lampa svieť a následne po nich prvý deň nadýchaný históriou ukončí známa skupina Ščamba a Čerešienky.

V sobotu budú v mestskom parku už od rána znieť jedinečné tóny histórie. Historický sprievod parkom otvorí bohatý celodenný dobový program.

V parku nebude núdza o ukážky historického šermu, sokoliarov, hudbu, bubnovú šou, ale ani o program pre deti, ktorý sa tiež bude niesť v historickom duchu. Bodku za historickými slávnosťami dá medzinárodne úspešná slovenská skupina Banda.

Primátorský guľáš

Aj tento rok si budete môcť popri slávnostiach vychutnať charitatívny primátorský guľáš, ktorého vôňa sa bude od rána niesť parkom. Nebude chýbať ani jarmok ľudových výrobkov, ukážky kováčskych prác, šachový turnaj ale aj prehliadka breznianskej synagógy od 11:00 do 13:00.

„Znova sa tešíme na množstvo návštevníkov a priaznivcov histórie, ktorí zavítajú do nášho kráľovského mesta aby okúsili stredovekú atmosféru v mestskom parku. Ako to už býva zvykom aj tento rok sme sa rozhodli pomáhať ľuďom a tak výťažok z charitatívneho guľáša poputuje 27-ročnej Dominike, ktorá trpí ťažkou poruchou autistického spektra a vyžaduje si intenzívnu starostlivosť," hovorí primátor mesta Tomáš Abel.

Zdroj a foto: horehronie.sk

Pozrite si fotogalériu z minulého roka!

Bomburove slávnosti 2018
8
Galéria
Zdroj: horehronie.sk
Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM