Barbara Dallosová Šport

Breznianske lyžiarske talenty prvýkrát na štarte: FOTO nielen z pretekov, to chce veľký LIKE!

Deti zo Ski Clubu Brezno sa prvýkrát v zimnej sezóne postavili na štart v Slovenskom pohári žiakov a predžiakov. Pozrite ako obstáli v konkurencii.

Ilustračný obrázok k článku Breznianske lyžiarske talenty prvýkrát na štarte: FOTO nielen z pretekov, to chce veľký LIKE!
Zdroj: Dnes24.sk

Ski Club Brezno funguje od roku 2011. V klube lyžujú deti vo veku od 8 rokov, ktoré sa pravidelne zúčastňujú súťaží Slovenského pohára žiakov a predžiakov.

Deťom zo Ski Clubu trvá športová príprava 10 mesiacov. V lete trénujú v Brezne a blízkom okolí. Okrem telocvične využívajú aj iné dostupné športoviská.

Stienka v Banskej Bystrici a plaváreň im nieje taktiež neznáma. „Dôraz kladieme na zdravý športový vývoj trénovaných detí a pravidelný tréningový proces primeraný vekovej aj výkonnostnej kategórii. Pre nás je najväčší úspech, že deti baví športovať, čím sa aj výkonnostne a osobnostne zlepšujú,“ prezradila nám trénerka najmladších lyžiarov v klube Zuzana Holišíková.

Pred začiatkom zimnej sezóny absolvujú mladí lyžiari dve tréningové sústredenia na rakúskom ľadovci.

„Naši pretekári sa zúčastňujú Slovenského pohára predžiakov a žiakov, čo je súťaž na Slovensku pod vedením Slovenskej lyžiarskej asociácie,“ dodáva trénerka.

Vo všeobecnosti patria deti zo Ski Clubu Brezno vo svojej kategórii medzi najlepšiu 20-tku pretekárov na Slovensku, niektorí si svojou prácou už získali aj prvú desiatku najlepších a pódiové umiestnenie.

Nové pretekové obdobie

Pretekové obdobie Slovenského pohára žiakov sa začalo 10.januára 2016 na Štrbskom Plese. V mladších žiakoch si Tomáš Ďurica vyjazdil v obrovskom slalome 21. miesto vo svojom ročníku mu patrilo 8. miesto. V 2. kole sa posunul na 16. miesto v obrovskom slalome a vo svojom ročníku sa posunul o dve priečky vyššie.

„Predžiakom začalo pretekové obdobie o týždeň neskôr a to 16.januára. Slovenský pohár začal 1. kolom vo Veľkej Rači,“ prezradila trénerka Zuzana. V kategórii starších predžiakov si Viki Frgelcová vyjazdila 8. miesto a Laura Duhanová 13. miesto. Lucia Gonosová medzi staršími v kategórii si vybojovala 39. miesto a vo svojom ročníku 17-tu priečku. Alexandra Šuleková vybojovala pre klub 46. miesto a prienik medzi najlepšie dievčatá ju podľa slov trénerky ešte len čaká.

Z kategórie superbaby prešla k mladším predžiakom Olívia Kožiaková. Vo Veľkej Rači sa svojou jazdou,ako tvrdí trénerka, nestratila a medzi staršími obsadila 12. miesto. Vo svojom ročníku jej patrila druhá priečka. Medzi chlapcami v mladších predžiakoch pretekal Matej Tain a vybojoval si 30. miesto.

Môže vás zaujímať:

Jasná sa chystá na mega nával: Ako je zabezpečená doprava a kde sa sprace 20-tisíc ľudí?

Paulína Fialková z Čierneho Balogu (22) je na medaile hrdá: Predstavujú pre mňa zadosťučinenie

Foto: Ski club Brezno

Mladí lyžiari z Brezna: Fotky hovoria samé za seba
26
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM