Kristína Kožiaková Iné športy

Breznianka Ivka telom ohúrila porotu: Z majstrovstiev sveta si priniesla medailu!

Ivane Belkovej sa podaril parádny úspech. Na svojich prvých majstrovstvách sveta v naturálnej kulturistike získala pódiové umiestnenie. Aké mala očakávania a ako dokázala odolať prehreškom pred súťažou?

Ilustračný obrázok k článku Breznianka Ivka telom ohúrila porotu: Z majstrovstiev sveta si priniesla medailu!
Zdroj: Ivana Belková

Ivka nedávno obsadila 6. miesto na majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike. Túto informáciu sme vám priniesli v článku: Známa breznianska fitnesska s parádnym úspechom. Postúpila na majstrovstvá sveta! S ambíciou „zúčastniť sa“ cez víkend absolvovala majstrovstvá sveta v naturálnej kulturistike v kategórii bikiny fitness do 168 cm. Čo dosiahla, absolútne neočakávala. Viac sa dočítate v rozhovore:

Si vicemajsterkou sveta. Vieme, že si očakávania nemala. Ako to bolo so stresom pred vyhlásením?

Pred finále sme srandovali. Ja nemám nikdy stres, neviem ani prečo, pred nástupom na pódium s Natáliou z Vráblov, čo vyhrala prvé miesto, sme si robili takú malú „žúrku“… Vravela som jej: „Vieš, čo je môj sen? Aby sme my dve zostali na pódiu a budeme sa držať za ruky,“ a tak sa aj stalo. Zostali sme my dve a podelili sme si prvé a druhé miesto. Stále som neverila, že by som mohla skončiť lepšie ako na šiestom mieste. Už to, že som sa dostala medzi top 6, bolo pre mňa obrovským prekvapením a bola som nesmierne šťastná.

Pred vyhlásením prvých troch miest sme sa na seba pozreli a akonáhle vyhlásili tretiu a neboli sme to my, chytili sme sa hneď za ruky a aj sme sa objali. Pre toto tiež milujem tento šport. Aj napriek tomu, že sme konkurentky, dokážeme sa povzbudiť a tešiť sa z úspechu druhých. Nádherný pocit bol, keď nám hrali hymnu… takmer sme sa rozplakali. Vôbec som si zo začiatku neuvedomovala, že som skončila na majstrovstvách sveta druhá.

Koho si mala v zákulisí ako podporu?

Z Talianska za mnou prišla moja najlepšia priateľka a ostala so mnou celý víkend. Starala sa o mňa a podporovala ma. Veľmi si vážim, že prišla. Celkovo ma neskutočne teší podpora od množstva ľudí. akú som naozaj nečakala.

Cítila som aj obrovskú podporu od známych, kamarátov, rodiny aj od môjho fitka. To, že mám okolo seba ľudí, ktorí na mňa myslia a snažia sa mi uľahčovať čokoľvek, čo robím, je naozaj skvelý pocit. Za to patrí všetkým veľká vďaka.

Je atmosféra na MS iná ako na súťažiach u nás?

Nálada v zákulisí bola super. Príde útlm, potom vystúpi adrenalín, a tak sa to strieda. V globále je tam veľmi dobrá a priateľská atmosféra. Na MS neboli naši rozhodcovia, a preto sa mi to zdá viac spravodlivé. Viac sa mi to páčilo, ako u nás na Slovensku. Spolu súťažilo 28 štátov a 290 pretekárov. V mojej kategórii bolo 22 pretekárok.

Čo ťa motivuje najviac? Ako dokážeš zvládať taký nápor na telo a psychiku?

Motivuje ma, že nechcem zostať stáť na jednom mieste. Chcem niečo v živote dokázať. Tým, že ma toto bavilo celý život, neváhala som a nevymýšľala som žiadny nový šport. Pustila som sa do toho, čo ma baví, len som to posunula o stupienok vyššie. Prišla chvíľa, že ak sa do toho nepustím teraz, tak už nikdy!

Čo ťa čaká najbližšie? Uvažuješ o ďalšej súťaži?

Ďalší postup budem konzultovať s trénerom. Telo sa musí zregenerovať a budem mať pauzu. Najbližšie sú majstrovstvá Európy v októbri a majú sa konať na Slovensku, tak veľmi zvažujem. Určite sa budem venovať tomuto športu naďalej. Je to môj životný štýl. Tak ako cvičenie, aj stravovanie.

Kto je tvojim vzorom?

Nechcem, aby to vyznelo neúprimne, ale mojim vzorom je môj tréner. Je to jediný chlap, ktorého poslúcham na slovo.

Mala si občas nejaké prehrešky?

Raz sa mi stalo, že som vynechala ranný tréning. Nevládala som vstať z postele. Tréner povedal, že v poriadku, ale večer mi to spočítal. Mám veľmi pevnú voľu a v strave som nikdy nezhrešila. Počas diéty som vypekala koláče, ale nikdy som ani jeden neochutnala a dokonca ma moja starká učila piecť aj štrúdľu, ktorá je mojou top sladkosťou.

Uvedomuješ si, že sa stávaš práve ty vzorom pre mnohé dievčatá, ktoré sa venujú fitness?

Bola by som rada, keby som bola motiváciou pre iných. Nemám problém komukoľvek v tejto oblasti pomôcť.

Môže vás zaujímať:

Úspešná fitneska Ivka z Brezna prezradila svoj recept na sexi postavu: Budete prekvapení, čo všetko zje

Veľký hokejový talent nášho mesta: Prvý Brezňan draftovaný do najvyššej americkej juniorskej súťaže!

FOTO: Ivana z Brezna zabodovala na majstrovstvách sveta
12
Galéria
Zdroj: Ivana Belková
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM