Jakub Forgács Správy

Obmedzenia v Bystrici už pred oslavami SNP: V týchto časoch prebehne nácvik vojenskej prehliadky

Ministerstvo obrany žiada verejnosť o dodržiavanie vymedzenej bezpečnej vzdialenosti a rešpektovanie pokynov Vojenskej polície.

Ilustračný obrázok k článku Obmedzenia v Bystrici už pred oslavami SNP: V týchto časoch prebehne nácvik vojenskej prehliadky
12
Galéria
Zdroj: TASR

Banskobystričanov, návštevníkov mesta i obyvateľov okolitých obcí čakajú nasledujúce dni výrazné dopravné obmedzenia. Dôvodom je uzávera časti cestných komunikácií súvisiace s celoštátnymi oslavami 75. výročia SNP. Prvé obmedzenie bude už v utorok 27. augusta podvečer.

Ako v pondelok informovala hovorkyňa ministerstva obrany, Danka Capáková, od utorka do stredy 28. augusta, v čase od 21:00 do 6:00, sa v Banskej Bystrici uskutoční generálny nácvik slávnostnej vojenskej prehliadky Ozbrojených síl (OS) SR, ktorá je súčasťou programu osláv SNP 29. augusta.

„Počas nácviku budú uzavreté úseky ciest R1, 1/66 a 1/69 v termíne od 27. do 28. augusta v čase od 18:00 do 7:00. Dopravu budú priamo na mieste v spolupráci s Policajným zborom SR regulovať príslušníci Vojenskej polície a OS SR,“ zdôraznila Capáková s tým, že rezort obrany sa ospravedlňuje obyvateľom za nepríjemnosti, ktoré môžu byť spôsobené hlukom a dopravnými obmedzeniami.

Súčasťou bude aj nácvik výsadkov príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia, ktoré sa uskutočnia v utorok od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00, v rovnakom čase aj v stredu.

Nácvik preletu leteckej techniky obyvatelia uvidia a začujú v utorok a v stredu od 14:00 do 16:30.

„Verejnosť prítomnú na mieste žiadame o dodržiavanie vymedzenej bezpečnej vzdialenosti a rešpektovanie pokynov Vojenskej polície,“ dodala hovorkyňa.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z minuloročných osláv SNP!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Oslavy 74. výročia SNP v Banskej Bystrici na FOTKÁCH
12
Galéria
Foto: Dušan Hein / Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM