Marcel Páleš Rôzne

Nový trend z Facebooku dorazil už aj ku nám: Bystričania sa nahrávajú ako exnú pivo

Aj vás už vyzval niekto z vašich priateľov, aby ste sa natočili pri exnutí piva? Trend na Facebooku v podobe výziev totiž zasiahol aj Banskú Bystricu. Avšak pozor!

Ilustračný obrázok k článku Nový trend z Facebooku dorazil už aj ku nám: Bystričania sa nahrávajú ako exnú pivo
Zdroj: TASR

Pod Urpínom sa v rámci sociálnej siete Facebook šíria výzvy na exnutie piva. Najčastejšie sú v nasledovnom znení: Exni pol litra piva, natoč sa pri tom, hoď to na sociálnu sieť a nominuj ďalších troch priateľov! Ak to do 24 hodín nesplníš, dlhuješ mi basu piva!

Alkoholová výzva pod Urpínom

Spýtali sme sa Bystričanov, či už aj ku nim dorazila nevšedná alkoholová výzva. „Nemám ani len šajnu, o čo ide. Netuším,“ uviedol Boris (32), ktorý o tom počul prvý raz. Zdá sa, že medzi mladými je novinka viac v povedomí. „No, už som o tom nielen počula, ale aj to videla. Ale neskúšala som. Kamaráti sa o tom minule bavili, že sa na to chystajú a jeden už aj natočil video. Môže to byť sranda, ale asi skôr pre chlapov,“ myslí si Dominika (17).

„Zaregistroval som to už u viacerých kamaratov a nerozumiem, o čo tam ide, čo tým chcú dokázať, ani načo to je dobré,“ reagoval Juraj (25). Nezmysluplné to príde aj ďalšiemu z opýtaných. „Nestretol som sa s tým, a ani neviem, o čo ide. Ale ak sa jedná o to, aby som sa natáčal pri tom, ako exnem pivo a žiadal o to dokonca i priateľov, tak to už je taká silná sprostosť, že to ani nemienim komentovať,“ myslí si o výzvach Miroslav (60).

Jedným z tých, ktorých výzva zaujala a vyskúšali to, je vysokoškolák Juraj (20). „Vyzval ma spolužiak a keďže som už v daný deň bol ako-tak posmelený, dal som sa na to. Rád sa nechám nahovoriť na podobné. A vyzval som aj priateľov, aby som videl, či na to majú, keďže sa bili do pŕs, aké výzvy komu dajú oni. V podstate to vidia len priatelia na Facebooku, nie celý svet,“ opísal svoju skúsenosť Juraj.

Nebezpečná zábavka

Táto zábavka s pôvodným názvom NekNominate pochádza z Austrálie. Exuje sa väčšinou alkohol ale aj rôzne iné, väčšinou nechutné veci. Vo svete však hra prechádza už aj do extrémov a zahraničné médiá informujú o smrteľných prípadoch! Jeden mladík údajne neprežil koktejl vína, piva, vodky a whiskey, druhému sa malo stať osudným pol litra vodky. Verme, že nás podobné extrémy obídu a hra s exnutím piva tak, ako prišla, aj odíde.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM