Jakub Forgács Správy

Noska mrzí správanie nedisciplinovaných Bystričanov: K čomu vyzval ľudí?

Bystrický primátor je presvedčený, že len disciplínou dokážeme zvládnuť druhú vlnu pandémie minimálne tak, ako tú prvú.

Ilustračný obrázok k článku Noska mrzí správanie nedisciplinovaných Bystričanov: K čomu vyzval ľudí?
2
Galéria
Zdroj: FB Ján Nosko

Na pondelkovom zasadnutí krízového štábu otvoril banskobystrický primátor Ján Nosko s riaditeľom Dopravného podniku mesta tému mestskej hromadnej dopravy v čase koronavírusového obdobia. Informoval o tom primátor na svojej facebookovej stránke s výzvou „správajme sa zodpovedne“.

Nedisciplinovaní cestujúci

„V rámci MHD vykonávajú dopravcovia všetky potrebné opatrenia – pravidelne čistia a dezinfikujú vozidlá a všetci zamestnanci absolvovali testovanie na COVID-19 s negatívnym výsledkom,“ píše Nosko.

„Žiaľ aj oni, rovnako ako my, dostávajú podnety na nedisciplinovanosť niektorých cestujúcich,“ poznamenal.

„Mrzí ma, že v čase, keď by sme sa mali správať zodpovedne, sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí pravidlá nedodržujú. Preto môžete stretnúť na ceste do práce, obchodu či školy príslušníkov mestskej polície, ktorí pravidelne kontrolujú nosenie rúšok nielen v prostriedkoch MHD, ale aj v nákupných centrách,“ vysvetľuje primátor.

Len v nevyhnutných prípadoch

„Zároveň by sme chceli vyzvať skôr narodených Banskobystričanov, aby si na seba dávali pozor, zvážili cestovanie v MHD a využívali ju len v nevyhnutných prípadoch,“ spomenul Nosko s tým, že v čase rannej špičky od 7.00 do 7.30 hod. a popoludňajšej od 14.00 do 17.00 hod. cestovanie najviac zraniteľnejším skupinám obyvateľstva neodporúčajú.

„Som presvedčený, že len disciplínou dokážeme zvládnuť druhú vlnu pandémie minimálne tak, ako tú prvú. Spolu to zvládneme,“ dodal Nosko.

V OBRAZOCH: Mestská polícia kontroluje dodržiavanie opatrení
2
Galéria
Zdroj: FB Ján Nosko
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie