Jakub Forgács Rôzne

Nominovaný na cenu Krištáľové krídlo: Chodcovi Tóthovi sa ušlo veľkej pocty!

Dostalo sa mu takejto pocty. Chodec Matej Tóth dosiahol minulý rok úžasný úspech, keď sa stal majstrom sveta. Na sklonku roka triumfoval v ankete Atlét roka 2015 a v ankete Športovec roka 2015 skončil druhý. Tentokrát je nominovaný na cenu Krištáľové krídlo.

Ilustračný obrázok k článku Nominovaný na cenu Krištáľové krídlo: Chodcovi Tóthovi sa ušlo veľkej pocty!
Zdroj: TASR

Nominácie na udelenie ceny Krištáľové krídlo za rok 2015 sú známe, získajú ho významné osobnosti Slovenska. Po odporúčaní desiatich odborných porôt o laureátoch z troch nominantov rozhodne veľká porota na galavečere v Slovenskom národnom divadle (SND) v nedeľu 24. januára.

„Máme úplne inú scénu i orchester na javisku, čím bude lepší kontakt s umelcami. Novinkou sú aj účinkujúci, v úlohe hostiteľov večera bude humoristická dvojica Juraj Kemka a Zuzka Šebová,“ na tlačovej konferencii 18. januára 2016 uviedla hlavná organizátorka podujatia Mária Vaškovičová.

Krištáľové krídlo sa bude udeľovať v rôznych kategóriách. Traja muži sú nominovaní za šport, medzi nimi aj Matej Tóth, prvý slovenský atletický majster sveta v chôdzi na 50 kilometrov.

Futbalový tréner Ján Kozák má výraznú zásluhu o historicky prvý postup futbalistov samostatného Slovenska na majstrovstvá Európy 2016. Kajakár Erik Vlček vlani získal jubilejnú desiatu svetovú zlatú medailu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM