Rastislav Búgel Hokej

Od úvodu vyzeralo všetko až príliš jednoducho. Nitra strelila prvý gól, pridala niekoľko ďalších, no Bystrica zbrane nezložila. Hostia sa takmer postarali o obrovský zvrat.

Ilustračný obrázok k článku Nitra takmer zahodila zápas. Bystrica za pár minút poriadne zdramatizovala stretnutie

Výbornú náladu v zaplnenom hľadisku v zápase Nitry s Bystricou priniesli vianočné hity, ako aj vianočná edícia dresov. Corgoni v červených čapiciach rozohrali výborný duel. V úvode stretnutia boli bližšie ku gólu hostia. Skóre však otváral až v 15. minúte domáci Tománek, po ktorého úteku si Slipčenko vyťahoval spoza čiary prvý puk.

Kanadská posila Bystrice Tanner Glass sa po hromadnej bitke koncom prvej časti hry sa išla predčasne posadiť do šatne. Rozhodcovia rozdali ďalších 6 trestov a tak boli trestné lavičky značne preplnené. Len dve minúty stačili Nitre na poriadny gólový kolotoč. Najprv sa podarilo v 24. minúte Segľovi skórovať strelou spomedzi kruhov, následne v 26. minúte si brankára baranov vychutnal Jokila.

Presne v prostriedku zápasu zvyšoval znova Segľa (4:0). V 42. minúte upravoval zdrvujúce skóre zblízka Sýkora (4:1). To sa už Barani dostávali ku chuti. O päť minút prišla poriadna dráma. Najprv premenil Sýkora a o 11 minút znižoval už len na rozdiel jedného gólu Handzuš. Barani boli opäť v hre.

Tesne pred koncom upokojil nitriansku kabínu Tománek a bolo dobojované. Zápas sa niesol v poriadnom tempe. Rozhodcovia udelili až 16 trestov.

HK Nitra - HC Banská Bystrica 5:3