Nezvyčajná situácia počas zastupiteľstva: Bystrickí poslanci dostali takú návštevu, že hneď začali tlieskať!

To sa len tak nevidí. Vážne veci, týkajúce sa Banskej Bystrice, ktoré prerokovávajú poslanci, išli na pár chvíľ bokom. Keď uvidíte, čo sa udialo počas decembrového rokovania, pochopíte. Bystrickí poslanci totiž dostali takú návštevu, že strhla ich pozornosť.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Nezvyčajná situácia počas zastupiteľstva: Bystrickí poslanci dostali takú návštevu, že hneď začali tlieskať!
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Krátko po 13:30 zavládol na rokovaní banskobystrických poslancov čulý ruch. Do sály prišlo niekoľko školákov, ktorí zasadli do poslaneckých lavíc. Ich príchod ocenili poslanci potleskom, úsmevnými pohľadmi a primátor Ján Nosko ich zároveň privítal.

"Dovolím si privítať nádejnú generáciu. Naberajte skúsenosti už teraz,“ doplnil mestský poslanec Pavol Bielik (Klub nezávislých poslancov). Následne poslanci pokračovali v rokovaní za prítomnosti mladých pozorovateľov.

Ako nám povedala šiestačka Nina zo Základnej školy Moskovská, na rokovanie prišli s pani učiteľkou občianskej výchovy, na pozvanie poslanca Daniela Karasa (SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS).

Po asi hodine sa školáci spoločne odfotili s primátorom Jánom Noskom a pobrali sa preč. „Mrzí ma, že tu už školáci nie sú, asi majú dôležitejšie rokovanie,“ dodal po ich odchode s úsmevom Marcel Pecník (SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS).

Čítajte tiež:

Poslanci sa stotožnili s názorom Bystričanov: V mestských častiach majú nastať veľké zmeny

Rekonštrukcie, korčuliarska dráha, nové parkovisko… Pozrite si medzi prvými, s čím sa v Bystrici ráta v roku 2016

Bystrica už o pár dní otvorí novinku pre psíčkarov: Miesto, kde sa môžete s vašimi miláčikmi z celej chuti vyblázniť!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame