Jakub Forgács Správy

Netradičné miesto, kde sa budete oblizovať: Na zabíjačkových dobrotách či kapustnici si pochutíte poriadne vysoko

Každý gurmán, ktorý neodmietne fajnoty zo zabíjačky, by sa mal pripraviť. Už onedlho sa neďaleko Banskej Bystrice bude konať akcia s kopou dobrého jedla. A bude veru na poriadne netradičnom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Netradičné miesto, kde sa budete oblizovať: Na zabíjačkových dobrotách či kapustnici si pochutíte poriadne vysoko
Zdroj: TASR

Veľa dobrého jedla a k tomu dobrá muzika. To je tip na jednu zaujímavú akciu iba pár kilometrov od Banskej Bystrice. Obec Podkonice chystá v sobotu od 9:00 Vrchársku zabíjačku. Tá sa uskutoční netradične, v lyžiarskom stredisku Pleše, kam od 9:00 do 13:00 vyvezie návštevníkov kyvadlová doprava.

Pochutnáte si za ľudové ceny na zabíjačkových špecialitách – jaternici, opekanom rebierku, baraňom guláši, hriatom či sladkom z dvora obecného. Kapustnicou návštevníkov dokonca pohostia zdarma.

Nebude však chýbať ani hudobná zábava, ktorá k jedlu neodmysliteľne patrí. O ozvučenie sa postarajú Martinko s DJom Barlikom. Do tanca a spevu návštevníkom zahrajú Slančíkovci.

Čítajte tiež:

Smutná správa zo svahov neďaleko Bystrice: Jubilejné preteky krňačiek podrazilo počasie

Špeciálny prehľad na marec pre Bystričanov: 10 lákadiel, ktoré by ste počas mesiaca nemali vynechať

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM