Ivana Kováčiková Správy

Nepríjemné správy od meteorológov: Bystricu má zasiahnuť počasie, ako keby sa všetci čerti ženili!

Obyvatelia Bystrice musia byť na pozore. Meteorológovia nás varujú nás pred vyčíňaním počasia. A môže to byť naozaj divoké! Na čo sa podľa odborníkov treba pripraviť?

Ilustračný obrázok k článku Nepríjemné správy od meteorológov: Bystricu má zasiahnuť počasie, ako keby sa všetci čerti ženili!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovali meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ), v okrese Banská Bystrica sa očakáva ojedinele výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

,,S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 25 m/s," píše sa na webe SHMU.

Výstraha trvá v utorok od piatej ráno do 20:00 hod. Ako zdôrazňujú odborníci zo SHMU, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

,,Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov)," píše sa ďalej na stránkach SHMU.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM