Jakub Forgács Správy

Nebavia vás iba zhyby a dipy? V Bystrici vyrástla unikátna konštrukcia na cvičenie, FOTO

Bystričania majú opäť o možnosť viac, kde aktívne tráviť svoj voľný čas. Na Fončorde postavili Flowpark. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku Nebavia vás iba zhyby a dipy? V Bystrici vyrástla unikátna konštrukcia na cvičenie, FOTO
14
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

V Bystrici iba nedávno vysadili 75 líp k výročiu SNP. Išlo o projekt realizovaný z prostriedkov participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica, ktorý v roku 2019 získal najviac hlasov ľudí. Teraz sa realizácie dočkal aj ďalší.

V spolupráci s mestom Banská Bystrica, oddelením športu, bol z participatívneho rozpočtu financovaný aj nevšedný projekt Hybaj sa hýbať! V rámci neho mesto zakúpilo a zabezpečilo dovoz špeciálnej konštrukcie – Flowparku.

„Ide o unikátnu konštrukciu z tyčiek a hrázd, ktorá sa dá postaviť v podstate na akomkoľvek povrchu. Je pevná, kovová a v prvom rade poskytuje nespočet možností na tréning nielen parkouru, ale aj workoutu či crossfitu a čo je hlavné, môže slúžiť aj širokej verejnosti. Vďaka jedinečnému rozloženiu tyčiek dáva možnosti na pohyb v rámci konštrukcie, čo na workoutových ihriskách bežné nie je,“ píše sa v projektovom návrhu.

Flowpark s rozmermi 4,5 × 6,3 metra postavali v stredu popoludní v areáli CVČ Havranské bystrickí parkouristi, ktorí projekt napísali. Pri montáži im pomáhal aj samotný zakladateľ firmy, ktorá tieto konštrukcie vyrába. Práve mladí parkouristi sa predstavia už túto sobotu na akcii, ktorú pripravili pre Bystričanov.

Pozor, v tomto prípade nejde o detské ihrisko a tréning na tejto konštrukcii je len na vlastné riziko. Dostupná je v čase otvorenia CVČ Havranské alebo po dohode s niektorou z komunít, ktorá navštevuje Komunitné centrum Fončorda a má od areálu kľúč.

Zábery z montáže Flowparku nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Takto v Bystrici vyrástol Flowpark
14
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie