Aktualizované Jakub Forgács Rôzne

Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto bystrické školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré banskobystrické sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto bystrické školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9

My sme sa ďalej zamerali na banskobystrických zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Banská Bystrica tam svieti v dvoch kategóriách a to základné školy, keď 6. najlepšou na Slovensku je podľa Ineka ZŠ Slobodného slovenského vysielača a z gymnázií sa umiestnilo na 26. priečke Gymnázium J. G. Tajovského.

Najlepšie hodnotené bystrické školy

Spomínaná ZŠ Slobodného slovenského vysielača figuruje v rebríčku ako 5. na Slovensku a zároveň jej patrí 1. priečka v rámci Banskobystrického kraja. V rebríčku kraja ďalej obsadila 5. miesto ZŠ Spojová a na 10. priečke sa umiestnila ZŠ Ďumbierska.

Prejdime na stredné odborné školy a banskobystrických zástupcov, ktorí sa v rámci kraja umiestnili najvyššie. 9. priečka v rebríčku patrí Strednej zdravotníckej škole, 11. Obchodnej akadémii a až na 18. mieste sa umiestnila SPŠ Jozefa Murgaša.

A čo gymnázia? Najvyššiu priečku v rebríčku si stále drží Gymnázium J. G. Tajovského, v rámci Banskobystrického kraja mu patrí 1. miesto. Gymnáziu Mikuláša Kováča patrí 8. priečka a Katolícke gymnázium Štefana Moysesa je na 9. priečke.

Čítajte tiež:

Veľké hodnotenie fakúlt vysokých škôl: Pozrite, ako sa v rebríčkoch umiestnili tie bystrické

Zdroj: Ineko.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM