Jakub Forgács Správy

Na Horehroní pribudli nové ATRAKCIE: Lákadlami budú ferrata aj cyklorikše, FOTO

Oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko a Región Horehronie otvorili na hrade v Slovenskej Ľupči tohtoročnú letnú turistickú sezónu.

Ilustračný obrázok k článku Na Horehroní pribudli nové ATRAKCIE: Lákadlami budú ferrata aj cyklorikše, FOTO
6
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Mužla

Súčasťou letnej turistickej sezóny budú i viaceré novinky, ako napríklad ferrata na Driekyňskej skale či jazda cyklorikšou v Hronci. „Na tento rok sme chceli doplniť ponuku pre návštevníkov Slovenskej Ľupče a širšieho regiónu. Veľmi populárny je hrad Ľupča, ale je tu aj mnoho ďalších aktivít, ktoré môžu ľudia vyskúšať,“ uviedol riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč.

Nová ferrata

Pohyb po obci a okolí návštevníkom uľahčia nové elektrické kolobežky, ktoré si budú turisti môcť požičať v priestoroch informačného centra.

Novinkou v Slovenskej Ľupči je ferrata Driekyňa, ktorá pribudla v lokalite známej ako Driekyňská skala. „V súčasnosti je dokončená prvá etapa, sú tam trasy obťažnosti C a D. Pripravené máme aj rozšírenie do ďalších etáp, uvidíme, ako rýchlo sa nám to bude dariť,“ priblížil Pěč s tým, že potrebnú ferratovú výstroj si budú môcť návštevníci zapožičať v informačnom centre.

O tom, aké ďalšie novinky pripravili na Horehroní, sa viac dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Na hrade v Slovenskej Ľupči otvorili letnú turistickú sezónu
6
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Mužla
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM