Jakub Forgács Kultúra

Na čo sa tešiť cez víkend v Bystrici? Lampiónový sprievod je len jedným z lákadiel

Voľné dni môžete stráviť doma aj na podujatiach v našom meste. Tento víkend si na svoje prídu opäť malí aj veľkí Bystričania.

Ilustračný obrázok k článku Na čo sa tešiť cez víkend v Bystrici? Lampiónový sprievod je len jedným z lákadiel
33
Galéria
Zdroj: Otcovia a deti

NOX QUAEROX

8. novembra o 17:30, Urban Spot

Súťaž dvojíc na princípe orientačného behu scorelauf. Na mape, ktorú dvojica dostane pred štartom, sú vyznačené kontroly s rôznou bodovou hodnotou, podľa vzdialenosti a náročnosti ich umiestnenia od miesta štartu.

BARBAKAN 2019: MODRÉ HORY

8. novembra o 19:00, Klub 77

Už v piatok sa ukáže trojica Lyrik, Bene a Roland Kánik, ktorých už roky fanúšikovia inteligentného rapu poznajú ako Modré hory. Na pódiu ich už nevidno tak často, takže koncert tohto Luxus clanu bude rozhodne udalosťou.

VLČIE MAKY NAŽIVO – PODPOĽANIE V BANSKEJ BYSTRICI

8. novembra o 19:00, U Francúza – Jazz Klub 12

Príďte si užiť netradičné a prekrásne spojenie dvoch svetov a to slovenského folklóru a jazzu. O hudobný zážitok sa postarajú renomovaní slovenskí hudobníci Klaudius Kováč- piano, Peter Solárik – bicie, Róbert Ragan Jr. – basová gitara a Jana Kozáková- spev (speváčka skupiny Mukatado).

TEDxUMB 2019

9. novembra o 13:00, EF UMB

Tretí ročník medzinárodnej konferencie TEDx na bystrickej univerzite sa uskutoční 9. novembra 2019. V cene lístku je program, občerstvenie a prekvapenie, ktoré bude čakať na každého účastníka.

PARKOURISTI BYSTRIČANOM

9. novembra o 15:00, Telocvičňa ZŠ Narnia

Podujatie bystrických parkouristov, v ktorom návštevníkom predstavia parkour a jeho históriu nielen v našom meste. Pripravené budú aj ukážky či exhibície.

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

9. novembra o 17:30, parkovisko pre Múzeom SNP

Lampiónový sprievod mysterióznymi uličkami mesta po zotmení pre malých i veľkých. Svetlonos zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Prídite všetci, kto nemá lampión, môže si ho zakúpiť priamo na mieste.

HELLO DOLLY! /Michael Stewart – Jerry Herman/

9. novembra o 18:00, Štátna opera

Jeden z najpopulárnejších broadwayských muzikálov sveta Hello, Dolly! žne úspechy na divadelných scénach už od roku 1964. Preslávila ho však najmä jeho filmová verzia s nezabudnuteľnou Barbrou Streisand v hlavnej úlohe, ako i rovnomenná ústredná pieseň v podaní Louisa Armstronga.

JOZEF HOLLY – BAND & STRING QUARTET TOUR 2019

9. novembra o 19:00, Aula SZU

Jozef Holly pripravuje tento rok v poradí už svoj ôsmy album. Okrem známych skladieb, ktoré k Jozefovi neodmysliteľne patria ako Let čmeliaka, Asturias, Moonlight, či téma z filmu Gladiátor, si budete môcť vypočuť aj úplné novinky, okorenené novým členom kapely – gitaristom Davidom Bílekom.

MAIREE

9. novembra o 21:00, Urban Spot

Bystrica zažije veľkú show. V našom meste bude vystupovať známy DJ Mairee, ktorého skladby podporili svetové mená ako napr. Martin Garrix, Tiesto, Fedde Le Grand a pod.

GRAND PRIX SNP V KRASOKORČUĽOVANÍ

9. – 10. novembra, Zimný štadión

Cez víkend od 9. – 10. novembra 2019 sa môžu priaznivci krasokorčuľovania prísť pozrieť na bystrický štadión, kde sa uskutoční už 57. ročník Grand Prix SNP v krasokorčuľovaní. Tak jednoducho vyzerajúci šport. Plný elegancie, gracióznosti a oku lahodiaceho pohľadu.

NOVEMBROVÉ POTULKY MESTOM

10. novembra o 14:00, Radnica – Cikkerova sieň

Jedným z najpoprednejších občanov mesta pod Urpínom v období stredoveku bol Michal Königsberger, ktorého pôvod sa na základe odstupných písomných prameňov nepodarilo identifikovať. Michal Königsberger sa v Banskej Bystrici prvý krát objavuje v roku 1481, a to hneď ako člen mestskej rady.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery jesennej Bystrice a okolia, ktoré zachytili naši čitatelia!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Takto čitatelia zvečnili jeseň v Banskej Bystrici a okolí
33
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie