Krimi

Na bystrickú dôchodkyňu na MDŽ skúšal podvodník známy trik: Zachovala však chladnú hlavu

Dôchodkyňa z Banskej Bystrice mohla prísť podľa polície o tisíce eur. Keďže ale zachovala chladnú hlavu, k dokonaniu činu nemohlo dôjsť.

Ilustračný obrázok k článku Na bystrickú dôchodkyňu na MDŽ skúšal podvodník známy trik: Zachovala však chladnú hlavu
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici vyšetruje zločin podvodu v štádiu pokusu. V utorok (8.3.) páchateľ v popoludňajších hodinách telefonicky kontaktoval 80-ročnú dôchodkyňu z Banskej Bystrice. Banskobystrická krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Oznámil jej, že jej syn zavinil dopravnú nehodu, pri ktorej sa vážne zranil on, aj malé dieťa. Telefonoval jej neznámy muž, ktorý od nej pýtal peniaze, aby nebolo na jej syna podané trestné oznámenie. Ale poškodená na to nepristúpila, nakoľko vedela, že takéto podvodné konanie je v dnešnej dobe bežné a následne volala svojmu synovi, kde sa dozvedela, že všetko je v poriadku a dopravnú nehodu nemal,“ konkretizovala polícia.

Tisíce eur

Dôchodkyňa si teda všetko duchaprítomne overila a postupovala správne. K dokonaniu činu tak podľa polície nedošlo. „Inak by prišla o 5-tisíc eur. A za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ doplnili strážcovia zákona.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM