Na bystrickom zimáku sa chystá nevšedná akcia. Hokejový zápas nebude jediným lákadlom

Zimný štadión opäť zažije netradičné podujatie. Na svoje si prídu hokejoví nadšenci aj študenti.

Jakub Forgács

Už najbližšiu stredu sa uskutoční športovo-kultúrne podujatie organizované pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela ., v spolupráci s univerzitným hokejovým tímom UMB Hockey Team a Radou študentov mesta Banská Bystrica – Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy.

Cieľom ďalšieho ročníka podujatia je podporiť žiakov stredných škôl v rozhodovaní, ktoré povinne voliteľné predmety si zvoliť. Ich správny voľba neskôr určí ich ďalšie smerovanie pri výbere vysokoškolského štúdia. Študenti sa dozvedia kompletné informácie o možnostiach štúdia na UMB- jej 6. fakultách a o ponuke 8 záujmových organizácií.

Hlavnou myšlienkou projektu, ktorý pozostáva z troch edícií, je spojiť najdôležitejšie atribúty banskobystrického regiónu – vzdelanie, šport a kariéru. Okrem edície pre gymnáziá a stredné školy pripravujú organizátori taktiež edíciu pre základné školy a Zo školy na zimák – edícia Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktorého prvý ročník sa konal v marci 2017, kde sa zimák zaplnil spoločnosťami ponúkajúcimi pracovné príležitosti aj priamo v našom regióne.

Podujatie Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy sa uskutoční na zimnom štadióne v Banskej Bystrici 25. októbra 2017 o 11:15.

Študenti budú mať možnosť vychutnať si majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) medzi UMB Hockey Teamom a poľským univerzitným tímom KTH 1928 Krynica. Počas zápasu bude pre študentov pripravený bohatý program, rôzne súťaže, úvodná show, a hlavnou pridanou hodnotou budú prezentačné stánky situované v útrobách tribún, ktoré zábavnou formou poskytnú tie najrôznejšie informácie o možnostiach štúdia, osobnostného rozvoja či mimoškolského univerzitného života. Predpokladaný počet fandiacich študentov, nielen hokejovému tímu, ale aj štúdiu, je podľa organizátorov cca 700.

Program

  • 11:15 – začiatok podujatia / otvorenie stánkov
  • 11:15 – 14:00 – prezentačné stánky v útrobách tribún + súťaže
  • 12:15 – Intro show / slávnostný začiatok zápasu / úvodné buly
  • 12:15 – 14:30 – zápas UMB Hockey Team vs. KTH 1928 Krynica
  • 14:30 – verejné korčuľovanie pre študentov s hráčmi UMB Hockey Teamu
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame