Jakub Forgács Krimi

Muž vo fontáne aj pomoc starčekovi: Mestskáči sa v Bystrici veru nenudia, FOTO

Kto si myslí, že práca mestských policajtov je len o zakladaní papúč, je na omyle. Dôkazom sú aktuálne správy z činnosti bystrických mestskáčov.

Ilustračný obrázok k článku Muž vo fontáne aj pomoc starčekovi: Mestskáči sa v Bystrici veru nenudia, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB

Mestskí policajti vo štvrtok v doobedných hodinách pristihli muža, ktorému sa nevyplatilo kúpanie sa v mestskej fontáne na Námestí SNP. Informovali o tom mestskí policajti na svojej facebookovej stránke.

Zákaz kúpania sa

Týmto je potrebné pripomenúť, že v mestských fontánach je na základe Všeobecne záväzného nariadenia mesta o verejnom poriadku na území mesta zakázané kúpanie sa a odvážlivcom hrozí bloková pokuta.

„Pre tých, ktorí sa chcú osviežiť a ovlažiť počas horúcich letných dní, je k dispozícii pochôdzna fontána pozostávajúca z trysiek, ktorá sa nachádza v parčíku pred mestským úradom a je mimoriadne obľúbená hlavne medzi deťmi,“ píšu mestskí policajti.

Pomoc žene aj starečekovi

O pol hodinu neskôr bol na mestskej polícii prijatý telefonický oznam o žene, ktorá ležala na lavičke v parčíku v Národnej ulici. „Mestskí policajti pri kontrole zistili, že žena má zdravotné problémy a privolali rýchlu zdravotnú pomoc,“ uviedli na stránke.

V poobedných hodinách pomáhali mestskí policajti starému pánovi, ktorý ich požiadal o pomoc na autobusovom nástupišti pri OC Terminál. „85-ročný starček o paličke, zostal bez dokladov a peňazí po tom, čo stratil peňaženku v autobuse, ktorým cestoval z Lučatína,“ píšu bystrickí mestskáči.

Príslušníci mestskej polície skontaktovali prostredníctvom dispečingu SAD vodiča predmetného autobusu, peňaženka sa našťastie našla a bola vrátená majiteľovi.

Zábery z jednotlivých prípadov si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Zásahy mestských policajtov v Bystrici
4
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB

Z aktuálnej činnosti MsP Mestskí policajti vo štvrtok 30. 07. 2020 v doobedných hodinách pristihli muža, ktorému sa...

Posted by Mestská polícia Banská Bystrica on Sunday, August 2, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie