Jakub Forgács Krimi

Mladíci v Bystrici doplatili na hlučné správanie: Mestskí policajti im dali fúkať a...

Vyslaní príslušníci mestskej polície po príchode na miesto zistili, že sa jedná o tri osoby, ktoré požívali alkoholické nápoje.

Ilustračný obrázok k článku Mladíci v Bystrici doplatili na hlučné správanie: Mestskí policajti im dali fúkať a...
1
Galéria
Zdroj: TASR

Na útvar Mestskej polície v Banskej Bystrici bolo v pondelok okolo 20:00 nahlásené, že v altánku pri rybníku na Mičinskej ceste sa nachádza hlučná mládež, ktorá robí neporiadok. O prípade informovali mestskí policajti na svojej facebookovej stárnke.

Vyslaní príslušníci mestskej polície po príchode na miesto zistili, že sa jedná o tri osoby mužského pohlavia, ktoré požívali alkoholické nápoje. „Dvaja z nich boli mladiství – 16-roční chlapci, u ktorých bola vykonaná dychová skúška s pozitívnym výsledkom,“ píše sa na stránke.

„U jedného z nich bolo zistené požitie alkoholu s výsledkom 0,62 mg/l (1,29 promile – mierna opilosť), druhý mladistvý mal výsledok 0,45 ml/l (0,94 promile-excitačná opilosť). Vzhľadom k tomu, že sa jednalo o osoby mladistvé, boli na miesto privolaní ich zákonní zástupcovia,“ uvádzajú mestskí policajti.

Týmto prípadom sa podľa slov mestskej polície bude zaoberať aj sociálna kuratela Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici a vec bude Mestom Banská Bystrica riešená v príslušnom správnom konaní. „Najstaršiemu z trojice 19-ročnému mladíkovi – za to, že umožnil požitie alkoholických nápojov svojim mladistvým kamarátom, uložili príslušníci mestskej polície blokovú pokutu,“ dodávajú na stránke.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Mládež sa v Bystrici potužovala alkoholom
1
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM