Jakub Forgács Správy

Ministerstvo hľadá šéfov nemocníc. Výberové konania vyhlásilo aj pre bystrickú

Niekoľko štátnych nemocníc bude mať nové vedenie. Ministerstvo zdravotníctva hľadá odborníkov na päť rokov.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo hľadá šéfov nemocníc. Výberové konania vyhlásilo aj pre bystrickú
3
Galéria
Zdroj: DFNsP Banská Bystrica

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR hľadá vedenie do ďalších štátnych nemocníc. Tentoraz ide o detské fakultné nemocnice v Košiciach a Banskej Bystrici, fakultnú nemocnicu v Trnave, ústav tuberkulózy vo Vyšných Hágoch, onkologický ústav v Bratislave a psychiatrickú nemocnicu v Pezinku. Šéfstvo chce nájsť i pre záchrannú zdravotnú službu v Bratislave.

V nemocniciach vznikla nedávno takzvaná Rada riaditeľov zložená je z generálneho, ekonomického a medicínskeho riaditeľa. Momentálne majú tieto funkcie dočasné zastúpenie, ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo na miesta výberové konanie. Hľadá odborníkov na päť rokov. Prihlášky možno podávať do 10. júla na adresu ministerstva, viac informácií je k dispozícii na jeho oficiálnom webe.

Zastúpenie do Rady riaditeľov hľadal nedávno rezort i pre detskú fakultnú nemocnicu v Bratislave, univerzitné nemocnice v Košiciach, Martine, Bratislave a fakultné nemocnice v Banskej Bystrici, Nových Zámkoch a Prešove. Prihlášky bolo možné podať do polovice tohto júna.

Rada riaditeľov je kolektívnym riadiacim orgánom. Rezort chce spomínaným krokom „posilniť zodpovednosť a priniesť vyššiu mieru kontroly“.

Pozrite si v priloženej fotogalérii novinku v bystrickej nemocnici!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: V bystrickej nemocnici otvorili kreatívnu herňu
3
Galéria
Zdroj: Svetielko nádeje
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM