Jakub Forgács Správy

Mesto na medzinárodnom veľtrhu: Ľuďom odprezentovalo kontroverzný projekt Bystrické more

Naše mesto sa na medzinárodnom veľtrhu ITF Slovakiatour každoročne prezentuje ako destinácia cestovného ruchu. Prečítajte si, aké projekty na ňom návštevníkom predstavili zástupcovia Bystrice tento rok, ale napríklad aj to, na aké otázky im najčastejšie odpovedali.

Zástupcovia mesta Banská Bystrica ani tento rok nechýbali na veľtrhu ITF Slovakiatour 2014, ktorý sa konal v dňoch 30.1. – 2.2.2014 v pri­estoroch bratislavskej Incheby. Na ploche 36 000 m2 sa predstavilo 756 vystavovateľov z 29 krajín sveta. Banská Bystrica mala svoje zastúpenie v stánku Oblastnej organizácie cestovného ruchu a Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

Na čo sa najčastejšie pýtali návštevníci?

Banská Bystrica sa na veľtrhu tradične prezentuje ako destinácia cestovného ruchu, ktorá má čo ponúknuť domácim aj zahraničným turistom a návštevníkom. V súvislosti s tým rozdali zástupcovia mesta množstvo propagačných materiálov a odpovedali na otázky návštevníkov veľtrhu. Medzi najčastejšie kladené patrili otázky o počte pamiatok, ktoré sú zapísané, alebo ašpirujú na zápis do zoznamu UNESCO, množstvo a kvalita cyklotrás v meste a okolí, ako aj kalendáre kultúrnych podujatí.

Prioritou vedenia mesta je podľa primátora Petra Gogolu podpora cestovného ruchu. „Bolo preto nevyhnutné zúčastniť sa najväčšieho veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku. Len keď o nás budú ľudia vedieť, keď budeme vedieť prezentovať Banskú Bystricu ako destináciu, začneme byť vnímaní nielen cez prizmu našej histórie, ktorá je nepochybne významná, ale aj ako miesto, kde môžu ľudia stráviť svoju dovolenku, miesto, kde by chceli študovať alebo žiť,“ povedal Gogola.

Odprezentovali aj projekt Bystrické more

Tradične je úlohou veľtrhov pomôcť pri nadobúdaní nových kontaktov a partnerstiev, ktoré pomôžu v rozvoji cestovného ruchu. Zástupcovia mesta sa preto stretli s partnermi z viacerých slovenských miest a vymenili si svoje skúsenosti. Zároveň na výstave prezentovali konkrétne projekty cestovného ruchu. Jedným z nich bol aj projekt revitalizácie plážového kúpaliska na moderný akvapark s pracovným názvom Bystrické more. Okrem neho sa návštevníci stánku mohli taktiež oboznámiť s mobilnou aplikáciou a portálom www.visitbanskabystrica.sk, ktoré majú prispieť k ľahšej orientácii a informovanosti turistov o Banskej Bystrici.

Foto: ilustračné

Bystrica sa predviedla medzi vystavovateľmi z 29 krajín: Na aké otázky sa najčas
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM