Jakub Forgács Šport

Medzinárodná súťaž, akú sme tu ešte nemali: Na Donovaloch sa bude hrať volejbal na snehu

Športoví nadšenci, zbystrite pozornosť! Lákavé podujatia sa chystajú na Skalke aj Donovaloch.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodná súťaž, akú sme tu ešte nemali: Na Donovaloch sa bude hrať volejbal na snehu
Zdroj: TASR

V našich končinách sa bude konať netradičná športová udalosť. „21. až 23. februára budú Donovaly hostiť CEV SNOW VOLLEYBALL EUROPEAN TOUR 2020, čo je európsky turnaj vo volejbale na snehu,“ uviedla Dominika Moravčíková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

„Turnaj európskej tour vo volejbale na snehu sa na Slovensku uskutoční po prvý raz v histórii,“ poznamenala Moravčíková.

Športoví nadšenci si však na svoje prídu už o pár dní. Skalka bude v sobotu (15.2.) hostiť preteky v ľadolezení SKALCAP ICEBEAR CLIMBING 2020. „Ide o nultý ročník podujatia, a vôbec prvé preteky na Slovensku aj v Česku, ktoré sa konajú na umelo vytvorenom ľadopáde,“ uviedla Moravčíková.

Svoju šikovnosť predvedú skúsení ľadolezci v mužských aj ženských kategóriách na časti ľadopádu dlhej 22 a širokej 14 metrov. Súťaž sa otvára krátko pred desiatou dopoludnia, plnenie disciplín hlásia organizátori na rovnú desiatu hodinu. Prípravu podujatia má v réžii Horolezecký klub Icebear v spolupráci s kremnickou radnicou.

Ľadopád je na Skalke relatívnou novinkou, pribudol takto pred rokom. Situovaný je v starej časti strediska, na pravej strane na zjazdovke Turček. Slúži profi lezcom aj turistom, ktorí nazbierajú odvahu. Atrakcia tak doplnila lákadlo, ktoré sa teší obľube v lete – Via ferratu. Najčerstvejším prírastkom v ponuke zážitkov na Skalke je lanový most, ktorý pribudol minulý rok v lete.

Fotky z minuloročného testovania ľadopádu prvými lezcami nájdete v priložene fotogalérii!

Foto: ilustračné

Novinka na Skalke na fotkách: Ľadopád testovali lezci
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM