Správy

Lunter privítal ZAHRANIČNÚ delegáciu: Chcú spoluprácovať v cestovnom ruchu a školstve, FOTO

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) chce prehĺbiť spoluprácu s Královohradeckým krajom (KHK) v Českej republike.

Ilustračný obrázok k článku Lunter privítal ZAHRANIČNÚ delegáciu: Chcú spoluprácovať v cestovnom ruchu a školstve, FOTO
5
Galéria

Zamerať sa spoločne plánujú na oblasť cestovného ruchu a školstva. Na sociálnej sieti o tom vo štvrtok po dvojdňovej návšteve delegácie z Královohradeckého kraja informoval predseda BBSK Ondrej Lunter.

Predstavenie krajov

„Ešte pred začiatkom letnej sezóny pripravíme pre odborníkov v cestovnom ruchu z Královohradeckého kraja infocestu, počas ktorej im predstavíme naše kľúčové produkty cestovného ruchu – Pohronskú hradnú cestu, Gotickú cestu či Cestu skla a zoznámime ich aj s našimi ambasádormi,“ uviedol Lunter s tým, že cieľom je vzájomná výmena skúseností a propagácia produktov cestovného ruchu v oboch krajinách.

Predstavitelia krajov sa tiež dohodli, že začnú pripravovať koncept Dní KHK na strednom Slovensku a naopak Dní BBSK v Českej republike. Na týchto podujatiach by dostali priestor na prezentáciu remeselníci, farmári, folklór i kultúra.

Spolupráca škôl

V oblasti školstva sa kraje dohodli na vytvorení dvojíc partnerských škôl, spoločne chcú rozvíjať spoluprácu v oblastiach obchodu a služieb, kybernetickej bezpečnosti či kreatívneho priemyslu. Na strane BBSK sa počíta so zapojením Gymnázia Fiľakovo, Strednej odbornej školy obchodu a služieb Rimavská Sobota, Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici a Spojenej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici.

„Počítame s týždňovými výmennými pobytmi, ktoré budú vždy spojené so súťažou alebo riešením zadania z praxe a so zážitkovými aktivitami, ktoré ponúkame,“ priblížil Lunter s tým, že už v júni privítajú partnerov z KHK v Rimavskej Sobote na súťaži žiakov z krajín V4 v odborných zručnostiach v kategóriách ako kuchár, čašník, someliér či kaderník.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Ochutnávka našich regiónov s partnermi z Královohradeckého kraja. Martin Červíček

Posted by Ondrej Lunter on Wednesday, April 10, 2024
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
V OBRAZOCH: Návšteva delegácie z Královohradeckého kraja v Banskej Bystrici
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM