Jakub Forgács Rôzne Správy

Ľudia ukázali veľkú solidaritu: Takto pomáhajú rodine, ktorej v Môlči vyhorel dom, FOTO

Keď sa spoja dobrí ľudia, dokážu veľké veci. Dôkazom je aj zbierka, ktorá vznikla na portáli ĽudiaĽuďom.sk pre rodinu z Môlče.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia ukázali veľkú solidaritu: Takto pomáhajú rodine, ktorej v Môlči vyhorel dom, FOTO
23
Galéria
Zdroj: Robo Bošeľa

V pondelok skoro ráno zachvátil požiar strechu rodinného domu v Môlči. O nešťastí sme vás informovali bezprostredne po tom, ako hasiči poskytli prvé informácie z miesta. Na vyčíňanie ohňa doplatila rodina, ktorej sa teraz ľudia rozhodli pomôcť.

Na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk vznikla zbierka, v ktorej už mnohí stihli prispieť už tisíce eur.

„Manželia Róbert a Miriam si opravovali dom v dedine Môlča, pri Banskej Bystrici a minulý rok si cez úver dali urobiť novú strechu a podkrovie. I keď na dokončenie ešte chýbali prostriedky, aj tak konečne po 18 rokoch začali v ňom aj bývať. Nešťastie, ktoré sa udialo 20. januára krátko pred štvrtou hodinou ráno zničilo ich celé úsilie,“ píše vo výzve jej autor Marian Kulich.

„Pri požiari strechy rodinného domu v Môlči majiteľku Miriam, ktorá v tom čase spala sama vo vnútri, zobudil štipľavý dym. Žena stihla vybehnúť z domu a rýchlo volala hasičov. Keď dorazili na miesto, strecha bola v plameňoch. Na mieste zasahovalo 13 hasičov z Banskej Bystrice a Zvolena. Tí museli strechu rodinného domu rozpíliť, aby sa dostali k jednotlivým ohniskám požiaru,“ uvádza ďalej na stránke.

Zásahom je zničený celý dom a nie je obývateľný, pravdepodobne pomôže iba demolácia. Čo nezničil požiar, zničila voda. Dočasne ich prichýlili príbuzní," dodal autor výzvy, ktorý požiadal ľudí, aby v sebe našli pocit spolupatričnosti a súcit a pomohli týmto manželom tým, že prispejú v rámci svojich možností finančnou sumou na štart k obnove domu a splateniu úveru. Urobiť sa tak dá TU!

Zábery zhoreného domu nájdete v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Rodine v Môlči vyhorel dom. Ľudia sa spojili a pomáhajú
23
Galéria
Zdroj: Robo Bošeľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM