Jakub Forgács Kultúra

Letné kino na amfiteátri s novinkou. Júnový PREHĽAD filmov, na ktoré sa môžete tešiť

Aj vy patríte k milovníkom premietania pod holým nebom? Potom vás nasledovné riadky rozhodne potešia...

Ilustračný obrázok k článku Letné kino na amfiteátri s novinkou. Júnový PREHĽAD filmov, na ktoré sa môžete tešiť
3
Galéria

Filmové premietania na bystrickom amfiteátri sa tešia veľkej obľube návštevníkov. Tešiť sa na ne môžu aj toto leto, kedy organizátori pripravili veľkú novinku. „Túto sezónu si užijete digitálne premietanie s novou projekčnou technikou s obrazom na celý rozmer plátna. Temné časy tmavého a mrňavého obrazu sú preč. A nie len to – vďaka tomu môžme hrať aj premiérové tituly a novinky, premietať sa bude častejšie (niekoľkokrát týždenne) a výber z programu bude bohatší…“ hovorí premietač Michal Jaso.

Premietať sa tak bude nielen kvalitnejšie, ale aj častejšie počas letných mesiacov jún, júl a august. Sezóna bude tradične otvorená 1. júna, a to najbližšiu sobotu o 21:30 na Deň detí rozprávkou Ako si vycvičiť draka 3. Hneď v nedeľu 2. júna bude pokračovať program novinkou Avengers: Endgame. Popri klasických utorkoch sa tak začne hrávať aj počas ďalších dní v týždni.

4. ročník Prehliadky 70mm panoramatických filmov [ppf] 2019 sa tiež dočkal rozšírenia, a to z dvoch na tri dni, 13.-15. júna. Európsky jedinečné premietanie zo 70mm filmu pod holým nebom tak v Banskej Bystrici tento rok ponúkne tituly Dunkirk, Ready Player One a Armageddon.

Ako hodnotí premietač Ivan Školuda: „Dlho pripravované prekvapenie na 5-tu sezónu je tu. Stálo nás to veľa síl a energie a teraz je na Vás, aby ste prispeli aj vy svojou pravidelnou návštevou. To bude pre nás tá najväčšia odmena, že sme sa nesnažili zbytočne.“

A aká filmová nádielka je pripravená toto leto? Júnový program s vysielacími časmi si môžete pozrieť na plagáte v priloženej galérii!

Program Letného kina na amfiteátri 2019
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie