Jakub Forgács Kultúra

Letné kino na amfiteátri s novinkou. Júnový PREHĽAD filmov, na ktoré sa môžete tešiť

Aj vy patríte k milovníkom premietania pod holým nebom? Potom vás nasledovné riadky rozhodne potešia...

Ilustračný obrázok k článku Letné kino na amfiteátri s novinkou. Júnový PREHĽAD filmov, na ktoré sa môžete tešiť
3
Galéria
Foto: Martin Dubovský

Filmové premietania na bystrickom amfiteátri sa tešia veľkej obľube návštevníkov. Tešiť sa na ne môžu aj toto leto, kedy organizátori pripravili veľkú novinku. „Túto sezónu si užijete digitálne premietanie s novou projekčnou technikou s obrazom na celý rozmer plátna. Temné časy tmavého a mrňavého obrazu sú preč. A nie len to – vďaka tomu môžme hrať aj premiérové tituly a novinky, premietať sa bude častejšie (niekoľkokrát týždenne) a výber z programu bude bohatší…“ hovorí premietač Michal Jaso.

Premietať sa tak bude nielen kvalitnejšie, ale aj častejšie počas letných mesiacov jún, júl a august. Sezóna bude tradične otvorená 1. júna, a to najbližšiu sobotu o 21:30 na Deň detí rozprávkou Ako si vycvičiť draka 3. Hneď v nedeľu 2. júna bude pokračovať program novinkou Avengers: Endgame. Popri klasických utorkoch sa tak začne hrávať aj počas ďalších dní v týždni.

4. ročník Prehliadky 70mm panoramatických filmov [ppf] 2019 sa tiež dočkal rozšírenia, a to z dvoch na tri dni, 13.-15. júna. Európsky jedinečné premietanie zo 70mm filmu pod holým nebom tak v Banskej Bystrici tento rok ponúkne tituly Dunkirk, Ready Player One a Armageddon.

Ako hodnotí premietač Ivan Školuda: „Dlho pripravované prekvapenie na 5-tu sezónu je tu. Stálo nás to veľa síl a energie a teraz je na Vás, aby ste prispeli aj vy svojou pravidelnou návštevou. To bude pre nás tá najväčšia odmena, že sme sa nesnažili zbytočne.“

A aká filmová nádielka je pripravená toto leto? Júnový program s vysielacími časmi si môžete pozrieť na plagáte v priloženej galérii!

Program Letného kina na amfiteátri 2019
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie