Jakub Forgács Správy

Letecké dni v Sliači s jedinečným účastníkom. Nad hlavami ľudí preletí Airbus A380

Má dve poschodia, štyri motory a patrí medzi najväčšie osobné dopravné lietadlá na svete. Gigant Airbus A380 prijal pozvanie, aby preletel SIAF-om.

Ilustračný obrázok k článku Letecké dni v Sliači s jedinečným účastníkom. Nad hlavami ľudí preletí Airbus A380
2
Galéria
Zdroj: airbus.com

Je to potvrdené. Návštevníci Medzinárodných leteckých dní – SIAF 2017 sa môžu tešiť na ďalšieho jedinečného účastníka. Aj keď nezosadne na sliačske letisko, v dynamickej ukážke sa predvedie nad hlavami fanúšikov v plnej kráse. Má dve poschodia, štyri motory a patrí medzi najväčšie osobné dopravné lietadlá na svete.

Vďaka vynaloženému úsiliu Leteckého útvaru a Kancelárie ministra vnútra SR, odkrývajú organizátori leteckých dní jedinečného účastníka. Gigant Airbus A380 prijal pozvanie, aby preletel SIAF-om a všetkým ukázal, že mu právom patrí pomenovanie „kráľ medzi dopravnými lietadlami“.

„Airbus A380 lieta len na svetoznáme letecké šou a my máme obrovské šťastie, že priletí aj na tú našu. Na základe komunikácie s posádkou priletí lietadlo na dynamickú ukážku a predvedie v sliačskych oblakoch niekoľko manévrov. Pre mňa ako organizátora aj táto účasť potvrdzuje kvalitu Medzinárodných leteckých dní. Máme sa na čo tešiť,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF.

„Návštevníci budú môcť symbolicky zamávať vedúcemu lietadlu prehliadkovej formácie letky Tupolev Tu – 154, ktoré v službách vlády končí. Jeho posledná cesta po prelete nad letiskom Sliač povedie po skončení leteckých dní do leteckého múzea v Košiciach. Na SIAF-e sa predstavia oba Airbusy 319, ktoré vystriedali lietadlá Tupolev Tu-154, po ich dlhoročnej službe na dlhých a stredne dlhých tratiach. Diváci budú môcť vidieť aj obe lietadlá Fokker 100, ktoré už nahradili stroje typu JAK-40,“ dopĺňa riaditeľ Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, Dalimír Pišťanský.

Pozrite si Airbus A380 v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Nad Sliač vzlietne Airbus A380
2
Galéria
Zdroj: airbus.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie