Jakub Forgács Správy

Kraj zareagoval na pripomienky: Došlo k ďalším zmenám cestovných poriadkov

Úpravou cestovných poriadkov sa podľa BBSK odstránili najmä nedostatky na spojoch, kde došlo k vyššiemu vyťaženiu autobusov.

Ilustračný obrázok k článku Kraj zareagoval na pripomienky: Došlo k ďalším zmenám cestovných poriadkov
Zdroj: TASR

Autobusové linky prímestskej autobusovej dopravy v Banskobystrickom kraji (BBSK) jazdia od stredy 15. apríla podľa upravených cestovných poriadkov. Informuje o tom BBSK na svojej facebookovej stránke.

„BBSK tak vyšiel v ústrety pripomienkam, ktoré kraju po zavedení krízového režimu Sobota Plus, zaslali samosprávy, zamestnávatelia a cestujúca verejnosť. Relevantné pripomienky kraj následne spolu s dopravcami zapracoval do cestovných poriadkov,“ uvádza sa na stránke.

Cestovné poriadky sú dostupné na webe kraja ako aj na webových stránkach oboch dopravcov SAD Zvolen a SAD Lučenec. „Zmeny budú vyvesené aj na výveskách jednotlivých autobusových zastávok,“ uvádza samospráva.

Úpravou cestovných poriadkov sa podľa BBSK odstránili najmä nedostatky na spojoch, kde došlo k vyššiemu vyťaženiu autobusov. Zaviedli sa ďalšie spoje, aby sa vyhovelo cestujúcim v podmienkach súčasnej krízovej situácie.

Upravený režim Sobota Plus zaviedol kraj od 2. apríla ako jedno z opatrení pred šírením nového koronavírusu a taktiež z dôvodu nedostatočnej vyťaženosti niektorých autobusových liniek. Už pri jeho zavedení kraj deklaroval, že je pripravený aj spolu s dopravcami flexibilne reagovať na relevantné pripomienky k cestovným poriadkom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM