Správy

Koronavírus: Donáška potravín pre seniorov už funguje v 2 okresoch BBSK

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) spustil od utorka donášku potravín pre seniorov. Ako to celé funguje?

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Donáška potravín pre seniorov už funguje v 2 okresoch BBSK
6
Galéria
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Seniori a ľudia, ktorí patria k rizikovým skupinám ohrozeným ochorením COVID-19, môžu telefonovať na bezplatné číslo 0800 221 235, v pracovné dni od 8:00 do 15:00 a objednať si domov donášku potravín. Kraj ju zabezpečí spolu s dobrovoľníkmi na druhý pracovný deň. Informovala o tom Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK.

„Veríme, že služba pomôže zostať najohrozenejším skupinám obyvateľov v bezpečí svojich domov a prekonať túto krízu bez toho, aby sa vystavovali zvýšenému nebezpečenstvu,“ konštatoval šéf kraja Ján Lunter

Poznamenal, že od budúceho týždňa, v prípade bezproblémovej skúšobnej prevádzky, by mala byť služba k dispozícii pre celý samosprávny kraj.

„Objednávka je obmedzená na potraviny, ktoré nie je nutné uchovávať v chlade. Stačí, ak seniori zavolajú na bezplatnú linku a operátori objednávku zadajú priamo do systému obchodného reťazca. Dobrovoľníci v obchode nákup zabalia a nasledujúci pracovný deň ho doručia,“ vysvetlila Zuzana Lafférsová, ktorá má tento projekt dobrovoľníkov na starosti.

Za nákup budú záujemcovia platiť pri donáške. Okrem hotovosti môžu využiť aj platbu kartou.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

V OBRAZOCH: Rúška šijú firmy v regióne, divadlá aj školy
6
Galéria
Zdroj: BBSK
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie