Monika Obrtalová Basketbal

Komárno oplatilo Bystrici prehru

V ďalšom kole basketbalovej extraligy sa zopakoval nedávny súboj medzi Banskou Bystricou a Komárnom, tentokrát však na palubovke tímu z južného Slovenska. Rovnako ako v zápase pod Urpínom sa nakoniec rozhodovalo v poslednej štvrtine, v ktorej však ma

MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica 86:69 (33:23, 17:17, 10:16, 26:13)

Najviac bodov: Burrows 25, Klár 14, Berkis 12 – Dorazil a Velčič po 13, Grznár 10

//Trestné hody:// 13/10 – 12/9 //Trojky:// 4 – 4 //Fauly:// 19 – 17

Rrozhodovali: J. Janáč, Margala a Lamoš, 730 divákov

Domáci si už v 9. min vypracovali náskok 27:17, no hostia v 16. min znížili na päťbodový rozdiel. Do polčasovej prestávky však hráči MBK znova zapli na vyššie obrátky a výsledkom bol znova náskok 10 bodov. Po prestávke dominovali na oboch stranách najmä obrany. Banskobystričanom sa v 30. min podarilo znížiť na 56:60. Úvod poslednej časti vyšiel lepšie hráčom Komárna, ktorí postupne ovládli dianie na palubovke a napokon zvíťazili 86:69.