Kedysi ho podporil, teraz na neho zaútočil: Gogola musel čeliť ostrým slovám!

Napäté chvíle na zastupiteľstve. Počas zasadnutia vystúpil pred poslancami a Gogolom bývalý uchádzač o flek primátora. Martin Baník si servítku pred ústa nekládol a narovinu povedal, čo si myslí o súčasnom primátorovi a jeho šéfovaní v Banskej Bystrici.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Kedysi ho podporil, teraz na neho zaútočil: Gogola musel čeliť ostrým slovám!
Zdroj: TASR

Primátor Peter Gogola zažil na utorkovom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici ťažšie chvíle. V bode programu Slovo pre verejnosť vystúpil bývalý krajský predseda SDKÚ Martin Baník, aby sa Banskobystričanom ospravedlnil za svoje rozhodnutie v roku 2010, keď sa vzdal kandidatúry na primátora práve v prospech Gogolu.

„Primátorovi som stále dával nádej a po roku – dvoch som hovoril, že nič nie je stratené. Nastúpený trend však pokračoval celé štyri roky. Jednoducho, takého primátora sme tu ešte nemali. Peter Gogola bol omyl a veľká chyba,“ uviedol Baník.

„Vzdať sa kandidatúry v prospech Gogolu bolo ťažkým rozhodnutím už aj preto, že som bol nejakým krajským predsedom SDKÚ v Banskej Bystrici. Nemohol som však pripustiť, aby sa primátorom Bystrice stal vtedajší kandidát Smeru-SD Ľubomír Vážny. Gogola vyhral, nás odkopol a prijal ľudí, ktorí boli neprofesionálni a ktorí nemali žiadne skúsenosti. Teraz vidno ten dopad na každom kroku v meste,“ vysvetlil svoje ospravedlnenie Banskobystričanom Martin Baník. V komunálnych voľbách nekandiduje na žiadnu z funkcií.

Baník pred poslancami Gogolovi pripomenul, že „podpora miestnych podnikateľov bola koncentrovaná len na jeho najbližších, že rozvrátil školstvo, prepadli štyri milióny eur z eurofondov na zateplenie škôl, v mestských škôlkach chýba 160 miest, nepodarilo sa mu pritiahnuť ani zahraničné investície do cestovného ruchu“, a pod. „Bola to znôška demagógie, poloprávd a subjektívnych tvrdení. Ja ich nebudem komentovať,“ reagoval primátor Gogola. Ako dodal, dokáže sa nad to povzniesť.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame