Jakub Forgács Kultúra

Kam za relaxom a zábavou v Bystrici? Prehľad TOP 30 novembrových akcií

Koncerty, predstavenia aj športové aktivity. Vyberte si z pestrej ponuky podujatí počas nadchádzajúcich týždňov.

Ilustračný obrázok k článku Kam za relaxom a zábavou v Bystrici? Prehľad TOP 30 novembrových akcií
33
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

CESTSOVATEĽSKÝ UTOROK: ZA DREVENÝMI KOSTOLÍKMI SLOVENSKA

5. novembra o 16:30, Tihányiovský kaštieľ

Obľúbené utorkové stretnutia v Tihányiovskom kaštieli so slovenskými svetobežníkmi pokračujú aj v novembri. Tentokrát sa spolu s Alenou Hroncovou vydáte na cestu za drevenými kostolíkmi Slovenska.

MOTÝĽ NA ANTÉNE

5. novembra o 19:00, BDNR

Hra je presnou a vtipnou analýzou ľudských charakterov a rodinných vzťahov. Absurdný príbeh intelektuálnych rozhovorov o tom, čo by bolo dobré urobiť, pre bystrické divadlo zrežírovala renomovaná bratislavské režisérka Soňa Ferancová.

BOLO NÁS JEDENÁSŤ

6. novembra o 18:00, Evanjelický kostol

Legendárny album trojice Lasica – Satinský – Filip v Banskej Bystrici! Koncertnú verziu piesní z albumu „Bolo nás jedenásť“ predstaví šestnásť špičkových hudobníkov.

NOX QUAEROX

8. novembra o 17:30, Urban Spot

Súťaž dvojíc na princípe orientačného behu scorelauf. Na mape, ktorú dvojica dostane pred štartom, sú vyznačené kontroly s rôznou bodovou hodnotou, podľa vzdialenosti a náročnosti ich umiestnenia od miesta štartu.

TEDxUMB 2019

9. novembra o 13:00, EF UMB

Tretí ročník medzinárodnej konferencie TEDx na bystrickej univerzite sa uskutoční 9. novembra 2019. V cene lístku je program, občerstvenie a prekvapenie, ktoré bude čakať na každého účastníka.

PARKOURISTI BYSTRIČANOM

9. novembra o 15:00, Telocvičňa ZŠ Narnia

Podujatie bystrických parkouristov, v ktorom návštevníkom predstavia parkour a jeho históriu nielen v našom meste. Pripravené budú aj ukážky či exhibície.

JOZEF HOLLY – BAND & STRING QUARTET TOUR 2019

9. novembra o 19:00, Aula SZU

Jozef Holly pripravuje tento rok v poradí už svoj ôsmy album. Okrem známych skladieb, ktoré k Jozefovi neodmysliteľne patria ako Let čmeliaka, Asturias, Moonlight, či téma z filmu Gladiátor, si budete môcť vypočuť aj úplné novinky, okorenené novým členom kapely – gitaristom Davidom Bílekom.

GRAND PRIX SNP V KRASOKORČUĽOVANÍ

9. – 10. novembra, Zimný štadión

Cez víkend od 9. – 10. novembra 2019 sa môžu priaznivci krasokorčuľovania prísť pozrieť na bystrický štadión, kde sa uskutoční už 57. ročník Grand Prix SNP v krasokorčuľovaní. Tak jednoducho vyzerajúci šport. Plný elegancie, gracióznosti a oku lahodiaceho pohľadu.

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

9. novembra o 17:30, parkovisko pre Múzeom SNP

Lampiónový sprievod mysterióznymi uličkami mesta po zotmení pre malých i veľkých. Svetlonos zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Prídite všetci, kto nemá lampión, môže si ho zakúpiť priamo na mieste.

NOVEMBROVÉ POTULKY MESTOM

10. novembra o 14:00, Radnica – Cikkerova sieň

Jedným z najpoprednejších občanov mesta pod Urpínom v období stredoveku bol Michal Königsberger, ktorého pôvod sa na základe odstupných písomných prameňov nepodarilo identifikovať. Michal Königsberger sa v Banskej Bystrici prvý krát objavuje v roku 1481, a to hneď ako člen mestskej rady.

ŤAPÁKOVCI

11. novembra o 19:00, Robotnícky dom

“Vstávaj, ideme spať!” – nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo.

DEŇ VOJNOVÝCH VETERÁNOV

11. novembra o 11:11, Pamätník obetiam fašizmu, Kremnička

Pietny akt sa uskutoční o 11:11 na Pamätníku obetiam fašizmu v Kremničke. Súčasťou spomienkového stretnutia bude aj uloženie pamätných kameňov Stolpersteine.

KLIMAKTÉRIUM… A ČO?

12. novembra o 18:00, Aula SZU

Inscenácii dominujú skvelé herečky – „tigrice v menopauze“. Variácie na chúlostivú tému „ženskéhodozri­evania“ a účtovanie s ňou. Ľahko zapamätateľné piesne a ich vtipné texty.

ARS POETICA NEOSOLIENSIS

14. novembra o 17:00, Radnica – Cikkerova sieň

Milovníci poézie si v Bystrici opäť prídu na svoje. Chystá sa už 9. ročník Ars Poetica Neosoliensis.

DRUŽINA – NEOFOLKLÓR TOUR 2019

14. novembra o 18:00, Robotnícky dom

Jedna z najúspešnejších slovenských worldmusic skupín, ktorá už 20 rokov koncertuje a prináša svojim fanúšikom príjemne a citlivo spracované ľudové piesne zo všetkých regiónov Slovenska, sa po 20 rokoch existencie rozhodla absolvovať klubové turné, počas ktorého sa ukáže aj v Bystrici.

EKONOMIE SEXU – RADIM UZEL

14. novembra o 19:00, Aula SZU

O vážnych veciach úplne nevážne – pretože doktor Radim Uzel s nadhľadom hovorí o tom, že hoci ľudská sexualita slúži predovšetkým na rozmnožovanie, človek oproti ostatným živočíchom sexuálny styk prevádzkuje tiež pre svoje potešenie.

NESMRTEĽNÝ TANEČNÍK

15. novembra o 17:00, Športová hala Štiavničky

Dielo, ktoré je plné bravúrnych tanečných výkonov, neuveriteľnej energie a nádhernej muziky plnej emócií. Predstavenie je tiež oslavou folklóru a zároveň poctou Jurajovi Kubánkovi, tejto žijúcej choreografickej legende.

GEORGES FEYDEAU: LEN SI POSPI MILÁČIK I FINTA PÁNA RIBADLERA

15. novembra o 19:00, Aula Beliana

Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul “Finta na bokovky”. Jej slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky.

HANIČKA A MURKO – KONCERTNÉ TURNÉ JESEŇ 2019

17. novembra o 16:00, Aula SZU

Malá speváčka Hanička a jej kocúrik Murko sú obľúbené bábky. Deti ich poznajú z YouTube, z Detskej televízie RiK, z CD a DVD, ale aj zo živých koncertov.

HC '05 iCLINIC BB – HKM ZVOLEN

17. novembra o 16:00, Zimný štadión

Na bystrickom zimáku sa fanúšikovia dočkajú „revolučného“ pohronského derby. Barani proti Zvolenčanom vykorčuľujú presne 17. novembra.

BENEFIČNÝ KONCERT MICHAL ČERVIENKA A HOSTIA

20. novembra o 18:30, Robotnícky dom

11. benefičný koncert “Na ľudovú nôtu” akardeónového virtuóza Michala Červienku a jeho hostí. Koncert bude venovaný deťom zo Základnej školy pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

GODZONE TOUR 2019 – IDE O VIAC

21. novembra o 18:00, Zimný štadión

Projekt Godzone v novembri organizuje už 11. ročník evanjelizačného koncertného turné. Navštívi postupne päť slovenských miest a vo štvrtok 21.11.2019 zavíta aj do Banskej Bystrice.

CIGÁNSKI DIABLI

21. novembra o 19:00, Aula SZU

Orchester Cigánski Diabli prinášajú originálne nové virtuózne skladby, fúzie a jedinečné aranžmány, v ktorých sa snúbia nezvyčajné hudobné kombinácie s nesmiernou dávkou temperamentu. Hudobný svet obohacujú nielen vlastnými hudobnými projektmi, ale i projektmi ktoré vytvorili pre symfonické a komorné orchestre a taktiež pre množstvo iných skvelých umelcov, s ktorými spolupracujú.

PIESNE Z PODPOĽANIA HRÁ ĽUDOVÁ HUDBA JARA HAZLINGERA Z DETVY

22. novembra o 18:00, Dom misijného hnutia

Neodmysliteľnou súčasťou programu budú typické rozkazovačky, pri ktorých sa nám predstavia sólisti Ján Babic aj Igor Danihel a krásne podpolianske piesne sa rozozvučia tiež v podaní ženskej speváckej skupiny FS Detva, vedúcou ktorej je pani Anna Klimová.

KALI & PETER PANN

22. novembra o 20:00, Ministry of Fun

Po vypredanej zastávke Dovi Dopo Tour na jar sa v Bystrici môžete tešiť na exkluzívnu show aj v decembri. Vstup bude povolený aj osobám mladším ako 15 rokov v prípade, že budú v sprievode zákonného zástupcu.

SILNÉ REČI

23. novembra o 19:00, Aula SZU

Silné Reči stand-up comedy show, to je záruka toho, že vás čakajú dve hodiny plné zábavy. Ostrieľaní komici ale aj vychádzajúce hviezdy slovenskej komédie sa na doskách, ktoré znamanajú smiech postarajú o to, že z predstavenia odídete s úsmevom na tvári.

VÝPRAVY DO ČIAS SLOVANOV S MILANOM HORŇÁKOM

27. novembra o 17:00, Thurzov dom

Jesenný cyklus prednášok o dejinách Slovanov, ktorý organizuje Stredoslovenské múzeum v spoluprácu s Katedrou histórie FF UMB. V novembri s archeológom doc. Mgr. Milanom Horňákom, PhD. na tému pohrebné zvyky Avarov na príklade pohrebiska v Podunajských Biskupiciach.

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

28. novembra o 17:00, Športová hala Dukla

Muzikál o sile lásky a priateľstva, ktorá dokáže roztopiť aj zamrznuté srdce a prebrať ho znova k životu. Odvážna Gerda sa musí vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja, ktorého odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše snehu a ľadu.

VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND

28. novembra o 19:00, Ministry of Fun

Pre českého speváka a herca Vojtěcha Dyka a kapelu B-Side Band je tento rok výnimočný. Oslavujú 10. výročie a po prvý raz sa vydajú na turné po Slovensku, aby na svoju vlnu strhli i slovenské publikum. Celkovo navštívia šesť miest.

LETO S MONIKOU A UMELECKÝ SÚBOR DŠT

29. novembra o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Leto s Monikou v sebe skrýva až odzbrojujúco úprimný prejav, vtipné texty a hravé melódie k zamysleniu, ale i k tancu.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery jesennej Bystrice a okolia, ktoré zachytili naši čitatelia!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Takto čitatelia zvečnili jeseň v Banskej Bystrici a okolí
33
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie