Káder baranov vystuží zámorská posila. Do útoku mieri Kanaďan so skúsenosťami z NHL

Kanaďan Eric Selleck sa stal novou posilou Bystrice. Zmluvu podpísal do konca prebiehajúcej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Káder baranov vystuží zámorská posila. Do útoku mieri Kanaďan so skúsenosťami z NHL
Zdroj: TASR

Káder hokejistov Banskej Bystrice vystuží ďalšia zámorská posila. Podľa informácií klubového webu sa novou posilou úradujúceho majstra Tipsport Ligy stal 30-ročný kanadský útočník Eric Selleck, ktorý podpísal zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny.

Selleck má skúsenosti aj z NHL, v ročníku 2012/13 nastúpil v dvoch dueloch za Floridu Panthers, o dva roky neskôr hral za Arizonu Coyotes. "Už dlhšie sme sa obzerali po silovom útočníkovi, takže sme radi, že sme ho nakoniec našli. Je to skúsený hráč s päťsto zápasmi v AHL. Sľubujeme si od neho, že do mužstva prinesie energiu a dravosť. Zároveň veríme, že sa mu bude u nás dariť, uviedol športový manažér HC '05 iClinic Banská Bystrica Július Koval.

Z príchodu novej posily sa teší aj tréner „baranov“ Dan Ceman: „Potrebovali sme veľkého a dobre fyzicky staveného hráča na krídlo. Ericov profil je presne na to stavaný, hral na vysokej úrovni v AHL. Veľmi dobre korčuľuje, je veľký a silný útočník. Síce nikdy nehral v Európe, ale má dobrú strelu, dobre forčekuje, čo my ako tím musíme zlepšiť a je výborný pred bránou súpera. Hrá veľmi fyzicky a to nám do tímu treba. Taktiež veríme, že bude patriť k lídrom, pretože aj v AHL bol asistentom kapitána. Taktiež je použiteľný v oslabeniach, dobre blokuje strely.“

Zdroj: TASR